انگور به پیشگیری از سرطان ریه یاری می نماید

به گزارش سبزوار امروز، در سراسر دنیا سرطان ریه یکی از مرگبارترین بیماری هاست. به علاوه 80 درصد مرگ ها ناشی از سیگار کشیدن هستند. از اینرو شیوه های پیشگیرانه در کنار کنترل مصرف دخانیات در این زمینه لازم است.

انگور به پیشگیری از سرطان ریه یاری می نماید

محققان دانشگاه ژنو سوئیس در تحقیقات اخیر خود توانستند با استفاده از رزوراترول از سرطان ریه ناشی از سیگار که در موش ها ایجاد نموده بودند، پیشگیری نمایند.

موریل کیوندت، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: ما مشاهده کردیم در موش های درمان گردیده حجم تومور تا 45 درصد کاهش یافت. آنها در مقایسه با موش های درمان نگردیده تعداد تومورهای کمتر و با اندازه کوچک تری داشتند.

تیم تحقیق به مدت 26 هفته بر روی چهار گروه از موش ها آزمایش های شان را انجام دادند. گروه اول به عنوان گروه کنترل، نه ماده سرطان زا دریافت کردند و نه تحت درمان با رزوراترول قرار گرفتند؛ گروه دوم تنها ماده سرطان زا دریافت نموده بود؛ گروه سوم هم ماده سرطان زا دریافت نموده و هم تحت درمان بود؛ و گروه چهارم فقط تحت درمان قرار گرفته بود.

در مقایسه با دو گروهی که در معرض ماده سرطان زا قرار نگرفته بودند، 63 درصد از موش های درمان گردیده مبتلا به سرطان نشدند.

کیوندت در ادامه اضافه نمود: رزوراترول می تواند نقش پیشگیرانه در مقابله با سرطان ریه داشته باشد.

محققان اذعان کردند که این فرمولاسیون می تواند برای انسان هم کاربرد داشته باشد و احتیاج به انجام آزمایشات بیشتری در این زمینه است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 بهمن 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 223

به "انگور به پیشگیری از سرطان ریه یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگور به پیشگیری از سرطان ریه یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید