امکان سنجی بارداری یوز در اسارت

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره پرخطر بودن بارداری کوشکی و دلبر - دو یوز ایرانی مستقر در پارک پردیسان گفت: سیاست اصلی ما انجام این کار است و امیدواریم به نتایج خوبی هم برسیم

امکان سنجی بارداری یوز در اسارت

به گزارش خبرنگاران حمید ظهرابی در جلسه آنالیز فراوری مثل یوز ایرانی در اسارت که با حضور جمعی از کارشناسان این حوزه از مراکزی مانند دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران، مرکز رویان، مرکز ابن سینا، انجمن یوز، پروژه یوز آسیایی، گروهی از متخصصان حوزه دامپزشکی بخش خصوصی فعال در حوزه حیات وحش و کارشناسان پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار برگزار گردید و به آنالیز شرایط فیزیکی کوشکی و دلبر - دو یوز ایرانی مستقر در پارک پردیسان - و امکان باروری طبیعی و یا مصنوعی آن ها اختصاص داشت با اشاره به پر ریسک بودن این کار گفت: این اقدام، بسیار بزرگ و البته پر ریسک است اما به این معنی نیست که از ترس نتیجه، کار را شروع نکنیم. قرار نیست این دو یوز را در فنس نگه داریم تا بمیرند چون ما می ترسیم. سیاست اصلی ما انجام این کار است و امیدواریم به نتایج خوبی هم برسیم و خوشحالم که این عزم را در شما هم می بینم.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست تأکید کرد: ممکن است موفق شویم اما این امکان هم هست که همه چیز را از دست بدهیم اما باید حرکت کرد.

وی با اشاره به پیش نویس فاز سوم احیای یوز گفت: جلسات مشترک مربوط به این بخش صورت گرفته و امیدواریم با یاری های بین المللی بتوانیم آن را پیش ببریم.

کارشناسان در این جلسه با استقبال از حضور متخصصان خارجی در کنار محققان ایرانی، استفاده از این دانش فرامرزی را باعث بهبود عملکرد در حوزه های مربوط عنوان کردند.

بر اساس این گزارش تاکنون سه پروپوزال از سوی کشورهای مختلف برای شرکت در پروژه پرورش یوز ایرانی ارائه شده است. ظهرابی ضمن ابراز خرسندی از این اتفاق، تأکید کرد: این پروپوزال ها می توانند مکمل یکدیگر باشند. پروپوزال نهایی باید با در نظر دریافت شرایط کشور تهیه شده و محدودیت ها و ظرفیت های بومی در آن دیده گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست،وی همچنین از شرکت نمایندگان در این جلسه خواست تا با تشکیل یک کمیته تخصصی در پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار برای اجرایی کردن سریع تر این پروژه اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 10 فروردین 1398 شناسه مطلب: 270

به "امکان سنجی بارداری یوز در اسارت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان سنجی بارداری یوز در اسارت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید