افشاگری اسرای جبهه النصره درباره تحرکات ترکیه در حلب و ادلب

به گزارش سبزوار امروز، افراد مسلحی، که در حومه شهر ادلب به اسارت ارتش سوریه درآمده اند، اعتراف کرده اند که ترکیه در فعالیت ها و تحرکات گروه تروریستی جبهه النصره مشارکت داشته و در کنار عربستان سعودی از آن پشتیبانی مالی و جنگجویان و اعضای کادر این گروه را فراهم می کند.

افشاگری اسرای جبهه النصره درباره تحرکات ترکیه در حلب و ادلب

به گزارش گروه بین الملل سبزوار امروز به نقل از خبرگزاری روسی تاس، محمود النجم معروف به ابو عبدالله، در جریان بازپرسی ها، گفت: نیروهای پلیس ترکیه مرا بازداشت کرده و به من گفتند که اگر با آنها همکاری نکنم و در کنار جبهه النصره نجنگم، خانواده ها را بازداشت یا خواهند کشت. آنها 100 دلار نیز به عنوان حقوق به من پرداخت کردند.

این تروریست افزود، تُرک ها نزدیکانش را به اردوگاه آوارگان فرستاده و آنها را به عنوان گروگان هایی بازداشت کردند و سپس به وی گفتند: تا زمانی که با جبهه النصره همکاری کنی خانواده ات در امان هستند.

وی همچنین فاش کرد که ترکیه و عربستان سعودی از این گروه تروریستی کاملا حمایت می کنند.

یک تروریست دیگر، که از اهالی دیر حافر و معروف به حسین عبدالعزیز(ابوعدی) است، گفت که زمانی که به تنهایی به پست دیده بانی ترکیه در منطقه الراشیدین- 5 در شهر حلب بازمی گشت، به اسارت گرفته شد. به نظر می رسد عناصر مسلح امیدوار بودند پشت دیده بان های تُرک مخفی شوند.

وی افزود: خانواده ام پول کافی برای غذا نداشتند. این گروه های مسلح مردان را استخدام و در مقابلش پول پرداخت می کردند. من ثبت نام کردم. سپس در کنار گروه های مختلف- احرار الشام، ارتش آزاد سوریه، حرکت نور الدین الزنکی- جنگیدم. تمام این گروه های بخشی از جبهه النصره هستند.

طبق اعترافات این تروریست، عناصر مسلحی از پاکستان و افغانستان نیز در میان عناصر شورشی در ادلب می جنگند.

ارتش سوریه بعد از آزادسازی شهر معرة النعمان در 28 ژانویه، از سه محور جنوب، شرق و غرب به یکی از مواضع جبهه النصره در سراقب نزدیک می شوند. این شهر، که در تقاطع بزرگراه های حدفاصل لاذقیه، حلب و دمشق واقع است، از اهمیت استراتژیک برخوردار است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1165

به "افشاگری اسرای جبهه النصره درباره تحرکات ترکیه در حلب و ادلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری اسرای جبهه النصره درباره تحرکات ترکیه در حلب و ادلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید