اظهارات شاهدان پرونده تحقیقات استیضاح ترامپ منتشر می شود

به گزارش سبزوار امروز، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا گفت که کمیته وی جزییات مکتوب گفتگوها با شاهدان در تحقیقات استیضاح ترامپ را منتشر خواهد کرد.

اظهارات شاهدان پرونده تحقیقات استیضاح ترامپ منتشر می شود

آدام شف، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان در نامه ای برای رئیس دموکرات این مجلس گفته است که جزییات این مصاحبه ها منتشر می شود، ممکن است در آینده برخی از آنها ویرایش شوند.

برخی جمهوری خواهان از اینکه به این جزییات دسترسی ندارند شکایت کرده بودند.

شف، پیش از این از پیشرفت هایی در امکان استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، گفته بود، وی اعلام کرده که پنج شاهد گواهی داده اند که رئیس جمهور از قدرت خود سوءاستفاده کرده است.

به گفته او مکالمه ای که دونالد ترامپ در ژوئیه گذشته با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور جدید اوکراین، داشته پیشاپیش به دقت طراحی شده بود.

گفته می شود که ترامپ در این تماس تلفنی از همتای اوکراینی خود خواسته است که درباره ادعاهای فساد علیه جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات 2020 و پسرش تحقیق کند.

به عقیده نمایندگان دموکرات کنگره، گفت وگوی تلفنی یادشده مصداق روشن سوءاستفاده از مقام است. به نظر آنها ترامپ کوشیده است، رقیب سیاسی خود را به کمک متحدان قابل اعتماد خود از میدان به در کند.

آدام شف می گوید: این تماس تلفنی مجرد و تصادفی نبوده بلکه با زمینه چینی های وسیع اجرا شده است.

او همچنین کاخ سفید را به تلاش برای جلوگیری از تحقیقات در این زمینه متهم کرد و گفت: مدارک زیادی نشان می دهند که دولت تلاش کرده از فعالیت کنگره در این راستا جلوگیری کند.

در کنگره آمریکا پنج کمیسیون گوناگون، زیر سرپرستی آدام شف، به تحقیق از افراد در پشت درهای بسته ادامه می دهند. تنها پس از سرانجام تحقیقات است که احتمال دارد مضمون بازپرسی ها منتشر شود.

،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 882

به "اظهارات شاهدان پرونده تحقیقات استیضاح ترامپ منتشر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات شاهدان پرونده تحقیقات استیضاح ترامپ منتشر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید