آژانس های مسافرتی 8میلیارد ریال به مسافران جریمه دادند

به گزارش سبزوار امروز، خبرنگاران : در پی شکایات مردم از بعضی دفاتر خدمات مسافرت هوایی،این دفاتر مجبورشدندامسال بیش از8 میلیارد ریال جریمه را به مسافران بپردازند.

آژانس های مسافرتی 8میلیارد ریال به مسافران جریمه دادند

به گزارش خبرنگاراجتماعی خبرنگاران ، محمد حسین اکبری مسوول دبیرخانه کمیته فنی سازمان هواپیمای کشوری با اعلام خبر فوق اضافه کرد: براساس بند الف از ماده یک آئین نامه نظارت بر تاسیس و فعالیت دفاتر خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زیارتی از ابتدای امسال با 385 مجوز در کمیته فنی موافقت شد که به دلیل عدم پیگیری متقاضیان در ارائه فرایند پفرایند در مجموع 182مجوز صادر شد که از این تعداد 63مجوز مربوط به تهران و 119مجوز مربوط به شهرستان ها بوده است.

وی تعداد مجوزهای لغو شده در مدت مذکور را 24 فقره گفت و اضافه کرد: همچنین براساس بازرسیهای به عمل آمده از 1276دفتر خدمات مسافرت هوایی در کل کشور توسط بازرسان کمیته فنی سازمان هواپیمایی کشوری هم اکنون 78مجوز به دلیل عدم رعایت قوانین و تطبیق با آئین نامه دفاتر خدمات مسافرت هوایی تعلیق و 60مجوز به جهت برطرف مسائل آئین نامه ای و ارائه رضایت شاکیان پفراینده های مطرح شده برطرف تعلیق شده است.

مسوول دبیرخانه کمیته فنی سازمان هواپیمای کشوری با اشاره به اختصاص75مجوز به ایثارگران در امسال اظهار داشت: از ابتدای امسال تا به امروز 247دفتر خدمات مسافرات هوایی تشکیل شده که 82دفتر در تهران و 165دفتر در شهرستان تاسیس شد.

اکبری در ادامه به ارائه گزارشی پیرامون رسیدگی به تخلفات دفاتر خدمات مسافرت هوایی در امسال پرداخت و گفت: مجموع کل شکایات واصله از شرکت های هواپیمایی، آژانس ها و... توسط مردم به سازمان هواپیمایی کشوری در سال 91، در حدود 1391 مورد به شمار می رود.

وی اظهار داشت: 569 شکایت مربوط به دفاتر خدمات مسافرت هوایی و 416 شکایت مربوط به نحوه خدمات دهی شرکت های هواپیمایی که منجر به تشکیل پفراینده شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1081

به "آژانس های مسافرتی 8میلیارد ریال به مسافران جریمه دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آژانس های مسافرتی 8میلیارد ریال به مسافران جریمه دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید