TEN؛ اولین اینترنت نظامی مشترک جهان توسط آلمان و هلند

مقامات دولتی آلمان و هلند این هفته توافقی را برای راه اندازی نخستین اینترنت نظامی مشترک با یکدیگر به امضا رساندند. این پیمان روز چهارشنبه هفته گذشته در بروکسل پایتخت بلژیک به امضا رسید؛ یعنی جایی که وزرای دفاع ناتو در آن با یکدیگر دیدار کردند.

TEN؛ اولین اینترنت نظامی مشترک جهان توسط آلمان و هلند

با تور هلند از کشور آسیاب های بادی دیدن کنید.

دیجیاتو نوشت: اسم این اینترنت مشترک Tactical Edge Networking یا به اختصار TEN است و به موجب آن برای نخستین بار دو کشور بخش هایی از شبکه های نظامی خود را با یکدیگر ادغام می کنند. همچنین این پروژه را میتوان آزمونی برای یکپارچه سازی دیگر شبکه های نظامی اعضای ناتو در آینده دانست.

طرح نهایی این است که اعضای ناتو شبکه های نظامی خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند تا امکان توسعه استانداردهای مشترک جدید و بهبود یافته و در نهایت به کارگیری این استانداردها برای تمامی اعضا میسر گردد.

مقر TEN نیز شهر Koblenz در آلمان خواهد بود و یک مرکز طراحی و نمونه سازی اولیه نیز قرار است که در یکی از شهرهای اوترخت هلند مستقر گردد.

TEN قرار است که ارتباطات واحد های عملیاتی زمینی آلمان را با پروژه ارتباطات تاکتیکی FOXTROT وزارت دفاع هلند (که توسط ارتش این کشور مورد استفاده قرار می گیرد) ادغام کند.

به این ترتیب نیروهایی که از شبکه TEN استفاده می کنند به کامپیوترها، رادیوها، تبلت ها و تلفن های یکسانی دسترسی دارند و فرقی ندارد که به ارتش کدام کشور تعلق داشته باشند.

پیش بینی شده که اجرای این شبکه اینترنتی مشترک و خرید هزاران قطعه تجهیزات برای سربازان و وسایل نقلیه مورد استفاده آنها میلیون ها دلار هزینه را بر این دو کشور تحمیل کند.

این اقدام آلمان و هلند را می توان در نقطه مقابل به چین و روسیه دانست. ماه گذشته چین بیان کرد که سیستم عامل اختصاصی خود را برای جایگزین کردن با ویندوز و استفاده در ارتش خود طراحی می نماید.

چند روز بعد روسیه از طرح های خود برای جایگزین کردن ویندوز با یک توزیع سفارشی از لینوکس به نام Astra Linux اطلاع داد. روسیه اعلام نموده که ویندوز ممکن است حاوی درب پشتی باشد و سازمان های جاسوسی آمریکا از آن برای جمع آوری اطلاعات استفاده کنند.

2121

منبع: خبرآنلاین
انتشار: بروزرسانی: 4 مرداد 1398 شناسه مطلب: 543

به "TEN؛ اولین اینترنت نظامی مشترک جهان توسط آلمان و هلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "TEN؛ اولین اینترنت نظامی مشترک جهان توسط آلمان و هلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید