12 کیلومتر به طول روشنایی جاده های قزوین افزوده شد

به گزارش سبزوار امروز، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای قزوین گفت: 12 کیلومتر دیگر از راه های ارتباطی استان با 29 میلیارد و 570 میلیون ریال اعتبار در سال 98 به سامانه روشنایی مجهز شد.

12 کیلومتر به طول روشنایی جاده های قزوین افزوده شد

به گزارش سبزوار امروز آنلاین به نقل از ایرنا، جواد حق لطفی اضافه نمود: در سال گذشته 10 تقاطع پرحادثه و پارکینگ در جاده های پرتردد به صورت نقطه ای مجهز به روشنایی شدند که دید آسان و دقیق، تشخیص به موقع موانع، علائم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی در طول راه های ارتباطی از مهم ترین اهداف و کارکردهای نصب سامانه های روشنایی در جاده ها به شمار می فرایند.

وی به اجرای 240 کیلومتر روشنایی در طول راه های ارتباطی استان قزوین اشاره کرد و گفت: اجرای روشنایی طولی از الزامات ایمنی راه ها محسوب نمی شود اما برخی محدوده های مه و کولاک گیر نیازمند نصب تجهیزات روشنایی هستند که از این جهت قزوین با اجرا و تجهیز سامانه های روشنایی در جاده های خود، شرایط مطلوبی دارد.

این مسئول راهداری ادامه داد: خط کشی سرد به طول 2500 کیلومتر، تهیه و نصب 6 هزار عدد از علایم ایمنی، اخطاری، انتظامی و مسیرنما، نگهداری و تکمیل تاسیسات ایمنی هوشمند و روشنایی 7 دستگاه تونل، اصلاح شیب شیروانی 90 کیلومتر از حاشیه راه ها به همراه تهیه، نصب و بهسازی 500 متر مربع از تابلوهای اطلاعاتی با اولویت نقاط پرحادثه و جاده های گردشگری از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه ایمنی راه و حریم آن طی سال گذشته بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین اضافه نمود: در حوزه توسعه ایمنی راه و حریم، صیانت از حریم راه و رفع تصرفات غیرمجاز نیز 400 مورد شناسایی و اقدام قانونی لازم در برخورد با تخلفات و قلع و قمع آنها انجام شده است.

حق لطفی خاطرنشان کرد: علاوه بر اقدامات یاد شده، عملیات پاکسازی و زیباسازی حریم راه ها، لکه گیری جاده ها، نصب تابلو، بازسازی و نوسازی تابلوهای اطلاعاتی، اخباری و انتظامی قدیمی و فرسوده نیز از دیگر اقداماتی است که همه ساله به منظور توسعه ایمنی راه ها از سوی این اداره کل انجام می شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 11 تیر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1359

به "12 کیلومتر به طول روشنایی جاده های قزوین افزوده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 کیلومتر به طول روشنایی جاده های قزوین افزوده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید