گزارش سفارت ایران در مسکو از سفر زنگنه به روسیه

به گزارش سبزوار امروز، خبرنگاران : بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران که برای آنالیز شرایط بازار جهانی نفت به مسکو سفر نموده است، دوشنبه اول دی ماه 99 با الکساندر نوواک معاون نخست وزیر روسیه و نیکلای شلگینوف وزیر انرژی این کشور ملاقات و تبادل نظر کرد.

گزارش سفارت ایران در مسکو از سفر زنگنه به روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، بخش رسانه های سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو درخصوص ملاقات وزیر نفت ایران و مقامات روسیه نوشت: در ملاقات وزیر نفت با مقامات روسی، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران، ساعدی نماینده مجلس، رحیمی مظفری از اعضای هیات رئیسه کمیسیون انرژی و بهروز نعمتی مشاور وزیر نفت کشورمان حضور داشتند.

بیژن زنگنه در این ملاقات با اشاره به همکاری های رو به گسترش تهران و مسکو در حوزه های مختلف و بویژه در زمینه نفت و گاز گفت : خوشبختانه این همکاری ها روز به روز در حال گسترش است.

وی با اشاره نقش مهم و مثبت روسیه در اوپک و اوپک پلاس اضافه نمود : در شرایط کنونی ، از جمله تحمیل تحریم های ظالمانه آمریکا بر ایران و روسیه ، تقویت همگرایی و همکاری دوکشور بسیار مهم و تاثیرگذار است.

زنگنه با اشاره به اینکه در سال های اخیر همکاری نزدیک و تنگاتنگی در حوزه نفت و انرژی ، بین دوکشور وجود داشت تاکید نمود : ما همچنان خواهان تعمیق این همکاری ها به منظور بی اثر کردن پیامدهای تحریم هستیم.

وزیر نفت کشورمان با بیان اینکه در عرصه بین المللی تغییر و تحولات بسیاری شکل گرفته است ، گفت : در هر شرایطی روابط ایران و روسیه دچار تغییر نخواهد شد و تهران مصمم به تحکیم روابط با روسیه است.

معاون نخست وزیر روسیه هم در این ملاقات با ابراز خرسندی از مناسبات رو به افزایش دو کشور گفت : روسیه نیز بطور قطع خواهان همگرایی بیشتر با ایران در همه زمینه ها و بویژه در حوزه نفت و انرژی است.

الکساندر نوواک اضافه نمود: در سال های اخیر رایزنی بین اعضای اوپک و اوپک پلاس موثر بوده و روسیه کوشش نموده است نقشی سازنده ایفا نماید.

وی گفت: ایران و روسیه در حوزه نفت و انرژی همیشه همکاری های نزدیک و روبه رشدی داشته اند و این همکاری ها همچنان تداوم خواهد یافت.

براساس این گزارش طرفین در این ملاقات نقشه راه تداوم و توسعه همکاری های دو کشور فارغ از تحولات سیاسی بین المللی را ترسیم کردند .

همچنین پیگیری و اجرای توافقات و تفاهمات مربوط به حوزه انرژی در قالب کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور را مورد تاکید قرار دادند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1775

به "گزارش سفارت ایران در مسکو از سفر زنگنه به روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش سفارت ایران در مسکو از سفر زنگنه به روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید