نارضایتی سرمربی بارسلونا از افزایش تعداد تعویض ها: این قانون به ضرر ماست!

به گزارش سبزوار امروز، سرمربی تیم فوتبال بارسلونا می گوید تغییر موقت قانون تعویض ها در فوتبال پس از شیوع کرونا در نهایت به ضرر آبی و اناری ها تمام می شود.

نارضایتی سرمربی بارسلونا از افزایش تعداد تعویض ها: این قانون به ضرر ماست!

به گزارش خبرنگاران، کیکه ستین از افزایش تعداد تعویض تیم ها به پنج مورد در هر مسابقه ناراضی است. فیفا و IFAB به عنوان نهادهای مدیریتی و قانون گذار فوتبال، پس از شیوع کرونا و تأثیر مخرب آن بر این رشته ورزشی، با هدف کاهش ضریب مصدومیت و حفظ سلامت بازیکنان، با افزایش تعداد تعویض تیم ها در جریان یک بازی به پنج مورد موافقت کردند که البته این قانون موقت است. با این حال کیکه ستین جزو مخالفان این طرح است و می گوید این تغییر به نوعی اجحاف در حق بازیکنان اوست که با وجود تعلیق مسابقات توانسته اند در سطح مطلوبی از آمادگی جسمانی بمانند.

لالیگا که از اواسط ماه مارس تعطیل بوده است، از 22 خرداد دوباره آغاز می شود و تیم های این لیگ هم مانند دیگر لیگ های اروپایی اجازه دارند در طول بازی ها پنج تعویض انجام دهند تا به این شکل اُفت محسوس آمادگی جسمانی بازیکنان به دلیل خانه نشینی دو ماهه تا حدودی جبران شود.

ستین در این باره به یک شبکه تلویزیونی اینترنتی گفت: من فکر می کنم که افزایش تعداد تعویض ها به پنج مورد بیشتر به ما ضرر برساند تا منفعت. بسیاری از بازی ها در دقایق انتهای سرنوشت شان تعیین می شود و حالا با این تغییری که در قانون ایجاد شده است، حریفان ما خواهند توانست در آن مقطع انتهای بازی هم نیروهای تازه نفس به میدان بفرستند در حالی که در گذشته خستگی حریفان مان در دقایق انتهای یکی از برگ های برنده ما بود.

سرمربی پیشین رئال بتیس با اشاره به آثار منفی شیوع کرونا روی شرایط تیمش از جمله مقدور نبودن تماشای حتی فیلم یک بازی برای آنالیز با حضور تمامی بازیکنان در کنار یکدیگر، ادامه داد: ما سخت در حال کار هستیم. فکر می کردیم که بیشتر از این ها به ما برای تمرینات گروهی زمان داده شود. علاوه بر این ما در این مدت هم نتوانستیم به اتاق سمعی بصری برویم و در کنار هم مفاهیم تاکتیکی را که خیلی هم مهم هستند، مرور کنیم. اینکه برای چنین مدت طولانی از میادین دور بوده ایم، خودش یک عامل انگیزه بخش است. شرایط به وجود آمده به بازیکنان اجازه داد که از نظر روانی هم استراحت و استرس را از خودشان دور کنند.

ستین که تیمش با دو امتیاز اختلاف نسبت به رئال مادرید صدرنشین جدول رده بندی لالیگاست، در انتها با ابراز خرسندی از بازگشت لیونل مسی به تمرینات گفت: از اینکه دوباره مسی را هر روز در تمرینات می بینم، بسیار خوشحالم. این کار لذتبخش است. من واقعاً از تمرین دادن او لذت می برم و احساس افتخار می کنم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1405

به "نارضایتی سرمربی بارسلونا از افزایش تعداد تعویض ها: این قانون به ضرر ماست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نارضایتی سرمربی بارسلونا از افزایش تعداد تعویض ها: این قانون به ضرر ماست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید