مقررات جدید فیفا برای جلوگیری از سوء استفاده مدیران برنامه

به گزارش سبزوار امروز، فدراسیون جهانی فوتبال به منظور محدود کردن قدرت و حق کمیسیون مدیرانه برنامه و دلالان فوتبال قصد تصویب مقررات جدیدی را دارد.

مقررات جدید فیفا برای جلوگیری از سوء استفاده مدیران برنامه

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از نشریه موندودپورتیووی اسپانیا، فیفا دور جدید از رایزنی ها را برای محدود کردن قدرت و حق کمیسیون مدیران برنامه فوتبال شروع نموده و هدفش هم سرانجام دادن به یکسری از فعالیت و اقدامات آنهاست که به زعم فدراسیون دنیای فوتبال افراط گونه بوده و جنبه سوء استفاده دارد و همچنین شفاف سازی در اقدامات آنها در فرآیند انتقال بازیکنان میان تیم ها.

زمانی که قوانین جدید فیفا در این حوزه به مرحله اجرا درآید - زمان اعلام شده برای آن ماه سپتامبر سال 2021 است - خیلی چیزها تغییر خواهد نمود. تمامی فوتبال دوستان از رقمی که هر مدیربرنامه از جابجایی یک بازیکن به جیب خواهد زد آگاه خواهند شد و جزئیات مربوط به حق الزحمه ایی که آنها از هر کدام از مشتریان شان دریافت می نمایند، چه باشگاه ها باشند چه بازیکنان معین می گردد.

یکی از مهمترین بخش های قانون جدید فیفا سرانجام یافتن نمایندگی سه گانه خواهد بود و این بدان معنا است که دیگر یک مدیربرنامه دارای مجوز از فیفا نمی توانند همزمان نماینده حقوقی یک بازیکن، باشگاه خریدار و باشگاه فروشنده او باشد. اگر در مذاکره نهایی چیزی تغییر نکند یک مدیر برنامه حداکثر می تواند به اندازه 10 درصد از رقم قرارداد حق کمیسیون دریافت کند. در همین حال حق کمیسیون حقوق یک بازیکن هم در همان 3 درصد باقی خواهد ماند.

یکی دیگر از قوانین جدید فیفا در خصوص مدیران برنامه این است که دیگر اعضای خانواده یک بازیکن نمی تواند به عنوان مدیربرنامه آن بازیکن ایفای نقش کند، مگر اینکه از فیفا دارای مجوز رسمی باشد. همچنین فیفا در موارد که میان طرفین تضاد منافع به وجود آید اجازه دخالت خواهد داشت. علاوه بر این نه مدیران باشگاه ها و نه خود باشگاه ها و نمایندگان آنها اجازه فعالیت در بنگاه های جابجایی بازیکنان را نخواهند داشت.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1688

به "مقررات جدید فیفا برای جلوگیری از سوء استفاده مدیران برنامه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقررات جدید فیفا برای جلوگیری از سوء استفاده مدیران برنامه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید