عشق اتمی به کتاب فروشی ها آمد

به گزارش سبزوار امروز، به گزارش خبرنگاران ؛ جنی فیلدز در رمان عشق اتمی -که به تازگی با ترجمه معصومه سلطان آبادی و از سوی نشر کوله پشتی منتشر شده است- روایتی هیجان انگیز و دلهره آور از رزالیند پورتر و توماس ویور را به تصویر می کشد که در پی عشقی نادیده انگاشته و دور از دسترس هستند.

عشق اتمی به کتاب فروشی ها آمد

در توضیح ناشر آمده که رزالیند همواره از انتظارات و توقعات اطرافیانش سرپیچی کرده است، چه در محل کارش به عنوان یک فیزیکدان در پروژۀ منهتن و چه در رابطۀ عاشقانه و پرشورش با توماس. پنج سال بعد از هر دوی این اتفاقات، احساس گناه ناشی از انفجار بمب و دلشکستگی اش از ویور، در هم تنیده شده اند. درحالی که او عمیقاً دلتنگ کارش در آزمایشگاه است ولی همچنان از زندگی طبیعی و متعارف دست کشیده. ویور بازگشته و تماس هایش را آغاز کرده، اف بی آی هم به سراغش آمده است.

مأمور ویژه، چارلی شیدلو، از رز می خواهد جاسوسی ویور را بکند، کسی که از نظر اف بی آی مشکوک به انتقال اسرار هسته ای به روس هاست. رز کسی است که به ایجاد این اسرار کمک کرده و بهتر از هرکسی می داند چه قدرت نابودگری در این دانش نهفته است. ولی آیا رز می تواند علی رغم ندای درونش، جاسوسی مردی را بکند که هنوز او را دوست دارد؟ همزمان، چیزی در وجود چارلی او را جذب خود می کند.

در بخشی از کتاب می خوانیم: خیلی سخت می شد حس دوران جنگ را فراموش کرد، جیره بندی ها، وحشت بازکردن روزنامۀ هر روز صبح و دیدن بدترین چیزها. رزالیند هرگز فراموش نمی کرد روزی که مرد همسایه را می دید که به پهنای صورت اشک می ریخت و ستارۀ آبی روی پرچم سربازان خانواده اش را به طلایی تغییر می داد. خانوادۀ رزالیند مردی برای فرستادن به جنگ نداشت؛ اما او و لوئیزا به نوبه خود در جنگ سهمی داشتند. لوئیزا مدت ها موشک های ادوات نظامی را جلا می داد و درمورد رزالیند، می شود گفت کاری که ا و انجام داد، کلاً باعث اتمام جنگ شد؛ اگرچه می دانست این موضوع تا آخر عمر با او خواهد ماند.

کتاب عشق اتمی نوشته جنی فیلدز، در 384 صفحه، به قیمت 85هزار تومان، در قطع رقعی، جلد شومیز، با ترجمه معصومه سلطان آبادی و از سوی نشر کوله پشتی روانه بازار کتاب شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 3 بهمن 1400 بروزرسانی: 3 بهمن 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2305

به "عشق اتمی به کتاب فروشی ها آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عشق اتمی به کتاب فروشی ها آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید