سهام عدالت برای دارندگانش این مزیت ها را دارد

به گزارش سبزوار امروز، خبرنگاران : یک مقام مسئول در شرکت سپرده گذاری گفت: یکی از مزیت های مهم سهام عدالت، ترویج فرهنگ سهام داری است.

سهام عدالت برای دارندگانش این مزیت ها را دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، وحید وطن دوست، یک مقام مسئول در شرکت سپرده گذاری در پاسخ به این پرسش که سهام عدالت برای دارندگانش چه مزیت هایی را به ارمغان آورده است؟ بیان نمود: یکی از مزیت هایی که سهام عدالت با خود ایجاد نموده، ترویج فرهنگ سهام داری است و مزیت های سهامداری که منافع مالی و مدیریتی با خود به همراه دارد.

او اضافه نمود: منافع مالی سهام عدالت بیشتر در مورد بهره مند شدن از سود نقدی است، به طور مثال در صورت افزایش سرمایه شرکت ها افراد حق تقدم دارند و می توانند از منافع حق تقدم سهام شان استفاده نمایند.

این مقام مسئول در ادامه گفت: دارندگان سهام عدالت به ویژه افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب نموده اند، سودشان به نوعی مضاعف می گردد، بنابراین نه تنها از سود نقدی پرتفوی سهامی که واگذار نموده اند، بهره مند می شوند، بلکه از فعالیت های مالی که شرکت سرمایه گذاری هم بهره مند می شوند. چرا که با فعال شدن شرکت های تعاونی سود فعالیت این شرکت ها هم به پرتفوی این افراد اضافه می گردد و به این شکل سود نقدی آنان هم افزایش می یابد.

وطن دوست در ادامه بیان نمود: در رابطه با منافع مدیریتی هم بحث نظارت بر عملکرد شرکت های سرمایه گذاری، تعاونی ها و حضور در مجامع شان، انتخاب هیئت مدیره و مشخص خط مشی ها مطرح است.

این مقام مسئول با بیان اینکه تا قبل از سهام عدالت قشر وسیعی از مردم کشور با سهام و سهامداری آشنایی نداشتند، اضافه نمود: سهام عدالت سبب ترویج سهامداری شده است و مردم با بازار سرمایه بیشتر آشنا شدند، تقریبا 49 میلیون نفر از جمعیت کشور پیگیر سود سهام و شرایط سهام شان هستند، که این موضوع نشانه های بارزی در رقابتی شدن اقتصاد است.

وطن دوست در ادامه گفت: نکته ای که باید به آن اشاره نمود؛ بحث کارت اعتباری است که به سهامداران سهام عدالت تعلق گرفته است این موضوع هم جزو مزیت های سهام عدالت به تعداد می آید، اما نه برای همه اقشار جامعه، این کارت اعتباری برای کسانی مناسب است، که عایدی ثابتی دارند. قشر ضعیف جامعه ما که بیشتر آن ها سهامداران سهام عدالت هستند، افرادی هستند که به طور مثال تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی یا نهاد های حمایتی دیگر قرار دارند و بیشترشان فاقد در آمد ثابت هستند، اگر افراد فاقد در آمد ثابت کارت اعتباری دریافت نمایند در بازپرداخت آن ممکن است با مشکل روبرو شوند.

این مقام مسئول در سرانجام بیان نمود: زمانی که افراد برای بازپرداخت این تسهیلات دچار مشکل شوند، طبیعتاً سهام شان که در وثیقه بانک قرار گرفته مصادره می گردد و من به اسم یک کارشناس مالی این نوع تسهیلات را برای افرادی که عایدی ثابت ندارند توصیه نمی کنم، اما این نوع تسهیلات هم از دیگر مزیت های سهام عدالت به تعداد می آید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2093

به "سهام عدالت برای دارندگانش این مزیت ها را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهام عدالت برای دارندگانش این مزیت ها را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید