سایت گردشگری رگبه در خوزستان کلنگ زنی شد

به گزارش سبزوار امروز، آیین کلنگ زنی احداث سایت گردشگری رگبه در شهرستان شادگان با حضور مسئولان محلی از جمله امام آدینه، نماینده مردم شادگان، فرماندار و سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی خوزستان برگزار گردید.

سایت گردشگری رگبه در خوزستان کلنگ زنی شد

به گزارش سبزوار امروز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، پیمان نبهانی سرپرست معاونت گردشگری خوزستان روز سه شنبه 2 4 مهرماه 97 در این خصوص با بیان این که پروژه رگبه در چهار فاز پیش بینی شده بود اظهار کرد: در سال 1392، نخستین فاز از این پروژه به مرحله اجرا درآمد که طی آن عملیات خاکریزی سایت رگبه انجام شد و چندین آلاچیق نیز در محل احداث و یک مضیف نیز در آن راه اندازی شد.

نبهانی ادامه داد: فاز دوم پروژه نیز که طی دو روز گذشته کلید خورد با اعتباری بالغ بر 450 میلیون تومان و در راستای لایروبی راستا رگبه تا جزیره تالاب درحال انجام است؛ این در حالی است که فاز سوم نیز شامل لایروبی راستا جزیره تا آبادان و فاز چهارم نیز شامل ساماندهی سایت فعلی است که قرار است با همکاری شهرداری و دهیاری عملی گردد.

او با اشاره به این که پروژه در راستای ترویج و رونق گردشگری آبی در تالاب شادگان کلید خورده است افزود: موضوع این پروژه در مجموع، ایجاد راستاهای دسترسی از روستای رگبه به جزیره تالاب شادگان و از جزیره به آبادان می باشد؛ این بدان معنا است که قصد داریم طی این پروژه راستای یک و نیم کیلومتری را از رگبه به منظور خارج شدن این روستا از حالت بن بست ایجاد کنیم تا این روستا قابلیت گردشگری آبی را پیدا کند و قایق ها نیز دیگر نیازی به مراجعه به روستای صراخیه نداشته باشند و به صورت مستفیم از راستای که به واسطه این پروژه گشایش خواهد شد امکان تردد را داشته باشند.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی خوزستان افزود: با ایجاد این راستا، قایق ها، از روستای رگبه به سمت جزیره حرکت می نمایند و از جزیره نیز راستا آبی چند کیلومتری را تا نزدیک آبادان طی خواهند کرد.

او با بیان این که درحال حاضر راستا منتهی به آبادان خشک است ابراز امیدواری کرد: با پیگیری مسئولان محلی و آب گیری های لازم، دسترسی کامل به آبادان توسط این راستا آبی مهیا گردد.

نبهانی اعلام کرد: با انجام این پروژه، دسترسی به جزیره تالاب از دو روستای رگبه و صراخیه مهیا خواهد شد؛ این درحالی است که تا پیش از این تردد گردشگران فقط از روستای صراخیه انجام می شد که با احداث این راستا گردشگری، روستای رگبه نیز به چرخه کاری اقتصاد گردشگری وارد خواهد شد.

او با بیان این که پروژه کلنگ زنی سایت گردشگری رگبه، یکی از آیتم های چندگانه ای است که در شهرستان شادگان مدنظر قرار داده ایم، افزود: باوجود این که شادگان، شهرستان محرومی است، اما به واقع دارای ظرفیت های فرآوانی است که این ظرفیت ها قابلیت این را دارا هستند که پشتیبان خوبی برای یکدیگر باشند؛ از این رو ما این ظرفیت ها و جاذبه ها را مدنظر قرارداده ایم و بنا داریم سایت های دیگری را نیز در آینده دربرنامه احداث قرار دهیم.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی خوزستان در ادامه به جاذبه های گردشگری روستای رگبه اشاره و توضیح داد: بافت روستا، تنوع جانوری، تنوع گیاهی و نوع خاص گردشگری تالاب از جمله مواردی هستند که در بین گردشگران هواداران بسیاری دارد و مجموع این ظرفیت ها باعث شد که ما برای این منطقه یک راستا گردشگری تعریف کنیم.

او تأکید کرد: روستاهای رگبه، صراخیه یا ونیز ایران، دریاچه زیبای روستای صلیحاویه و نیز ظرفیت های بوم گردی روستای ام الحجار جاذبه هایی هستند که در فاصله نزدیک به هم قرار گرفته اند و با همپوشانی کاربری ای که دارند در ایجاد محیطی جذاب برای گردشگران موثر هستند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 24 شهریور 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 646

به "سایت گردشگری رگبه در خوزستان کلنگ زنی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایت گردشگری رگبه در خوزستان کلنگ زنی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید