سارقان خانم استاد دانشگاه را ربودند

به گزارش سبزوار امروز، سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از بازداشت دو سارقی خبر داد که یک استاد دانشگاه خانم را ربوده و قصد رها کردن یا به احتمال زیاد به قتل رساندن وی را در بیابان های اطراف تهران داشتند.

سارقان خانم استاد دانشگاه را ربودند

به گزارش تسنیم، شامگاه یکشنبه هفتم اردیبهشت ماه امسال تعدادی از شهروندان محله کوی بیمه اکباتان در تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 از درگیری یک زن و دو مرد در یکی از خیابان ها خبر دادند و تیمی از مأموران گشت کلانتری 135 آزادی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

مأموران با حضور در محل، با زنی پریشان و بدحال روبه رو شدند که به محض مشاهده مأموران به سمت آن ها آمد و در خواست کمک کرد.

زن جوان با مراجعه به ماموران مدعی شد که دو مرد با ورود به خانه اش در منطقه نارمک، پس از بیهوش کردن وی، او را ربوده و وقتی به هوش آمده متوجه حضورش در کوی بیمه اکباتان شده که با داد و فریاد از مردم کمک خواسته و در زمان حضور پلیس، دو مرد جوان پا به فرار گذاشتند.

در ادامه مأموران با همکاری اهالی محل یکی از مردان را که در ربودن این زن جوان نقش داشت، شناسایی کرده و پس از هماهنگی با مقام قضائی وارد خانه این شخص شده و وی را دستگیر کردند.

در بازرسی از مخفیگاه متهم، تعدادی لوازم سرقتی خودرو و لوازم سرقتی از خانه زن تنها به دست آمد و متهم که راهی جز اعتراف نداشت به جرم ارتکابی با همکاری همدستش اعتراف کرد.

مأموران در گام بعدی تحقیقات پلیسی، متهم دوم پرونده را دستگیر و در بررسی از مخفیگاه متهم، یک دستگاه خودروی پژو 206 سرقتی کشف کردند.

در تحقیقات از متهمان مشخص شد یکی از سارقان مرد (45 ساله)، 14 سال قبل از طریق یک آشنا به زن جوان که استاد دانشگاه است به عنوان تکنسین فنی ساختمان معرفی شده بود.

این مرد در این سال ها برای کار های ساختمانی به خانه این زن مراجعه می کرده و با توجه به سفر های خارجی این خانم برای کار های پژوهشی، مرد جوان با اطلاع از نبود زن جوان در منزل به خانه وی مراجعه و وسایل کوچک خانه را سرقت می کرده است.

مأموران در ادامه پی بردند متهم در این مرحله نیز قصد سرقت از منزل استاد جوان را داشته، اما متوجه شدند زن جوان دیگر به سفر های خارجی نمی رود که نقشه ای را با همدستی یکی از دوستانش طراحی کرده است.

متهمان در تحقیقات پلیسی گفتند در روز حادثه به بهانه تعمیر سیستم گرمایشی وارد ساختمان شده و به همین بهانه، برق ساختمان را قطع کردند، سپس با مجروح کردن زن جوان، دست به سرقت لوازم داخل خانه زده و زمانیکه زن جوان قصد کمک از اهالی محل را داشته، وی را بیهوش کرده بودند.

سرهنگ کیومرث حسنوند؛ سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران با اعلام این خبر گفت: متهمان پس از بیهوش کردن زن جوان و سرقت لوازم داخل خانه اش قصد داشتند او را در بیابان های اطراف تهران رها کرده و به احتمال زیاد به قتل برسانند تا ردی از خود به جا نگذارند که زن جوان با دست و پا های بسته در جهت، به هوش آمده و با درخواست کمک از مردم، مانع عملی شدن نقشه سارقان شده بود.

وی شرح داد: متهمان پس از اعتراف به سرقتشان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

منبع: فرارو
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 12 تیر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1362

به "سارقان خانم استاد دانشگاه را ربودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سارقان خانم استاد دانشگاه را ربودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید