ساخت شناور صیادی فانوس ماهیان در استان بوشهر با حمایت 50 میلیاردی بانک کشاورزی

به گزارش سبزوار امروز، بانک کشاورزی استان بوشهر در راستای حمایت از بخش شیلات ، با پرداخت 50 میلیارد ریال تسهیلات برای ساخت کشتی صیادی فانوس ماهیان ،بار دیگر به توسعه فعالیت های صید و صیادی یاری کرد.

ساخت شناور صیادی فانوس ماهیان در استان بوشهر با حمایت 50 میلیاردی بانک کشاورزی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، ساخت این کشتی با ظرفیت 442 تن و موتورهای دریایی با قدرت 2060 اسب بخار در سال 1395 با سرمایه گذاری 80 میلیارد ریالی در کارگاه کشتی سازی ناخدای جزیره بوشهر آغاز شد .تسهیلات پرداختی از سوی بانک 50 میلیارد ریال و از محل اعتبار صندوق توسعه ملی سال 1393 صورت گرفت .

این گزارش می افزاید:محل استقرار این شناور صیادی اسکله صیادی شیلات بوشهر است و در آب های دریای عمان به صید فانوس ماهیان می پردازد . این شناور صیادی دارای 2 عدد سردخانه نگهداری آبزیان به ظرفیت 180 تن و 4 عدد تونل انجماد به ظرفیت هر کدام 2.5 تن است که صید آن نیز در اسکله صیادی بندر عباس ،بعد از حدود یک ماه بارگیری و تخلیه در هر دوره ، به شرکت های فراوری کننده پودر و روغن ماهی ارائه می گردد .

بر اساس این گزارش، ساخت این شناور صیادی باعث ایجاد اشتغال مستقیم برای 23 نفر شده است و این در حالی است که صیادان و خدمه شناور صیادی در گذشته در مدت کوتاه زمان صید مجاز، قادر به فعالیت بودند و بقیه سال را بیکار و درآمدی نداشتند . ولی با انجام فرایند صید فانوس ماهیان؛ شناور ها و خدمه صیادی آن در تمام سال موقعیت کار دارند و این باعث امیدواری بیشتر صیادان و ملوانان است.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1812

به "ساخت شناور صیادی فانوس ماهیان در استان بوشهر با حمایت 50 میلیاردی بانک کشاورزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت شناور صیادی فانوس ماهیان در استان بوشهر با حمایت 50 میلیاردی بانک کشاورزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید