رشد مالی اروپا نصف شد

آمارهای موسسه آمار اروپا (یورو استات) نشان می دهد رشد مالی 19 کشور حوزه یورو در سه ماهه دوم سال نسبت به سه ماهه نخست نصف شده و به 0.3 درصد رسیده است.

رشد مالی اروپا نصف شد

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی لوگو از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی لوگو و آرم تجاری تا برندینگ حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، آمارهای رسمی نشان می دهد، رشد مالی در حوزه یورو در 3 ماهه دوم امسال به دلیل ابهام ایجاد شده قبل از رفراندوم جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا کاهش یافته است. اقتصاددانان گفتند، این کندی رشد می تواند نشانه ای از ضعیف تر شدن رشد اقتصاد در آینده باشد.

بر اساس اعلام اداره آمار اروپا (یورواستات)، فراوری ناخالص داخلی در 19 کشور حوزه یورو در سه ماهه آوریل تا ژوئن نسبت به سه ماهه قبلی 0.3 درصد افزایش یافته، و نسبت به رشد 0.6 درصدی سه ماهه نخست امسال نصف شده است.

این کاهش رشد پس از رشد قوی حوزه یورو در سه ماهه نخست سال قابل پیش بینی بود، اما فضای ابهام آلود پیش از رفراندوم 23 ژوئن جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا احتمالا این کندی را تشدید نموده است.

پیتر واندن هوت، اقتصاددان آی ان جی بانک در این باره گفت: سه ماهه سوم سال آغاز خوبی داشته است، اما احتمالا خیلی زود است که بخواهیم احتمال تاثیر منفی خروج انگلیس از اتحادیه را بر رشد حوزه یورو کمرنگ بشماریم.

پس از برگزاری رفراندوم خروج، کمیسیون اروپا و بانک مرکزی اروپا پیش بینی خدو از رشد فراوری ناخالص داخلی حوزه یورو در امسال و سال 2017 را کاهش دادند.

علاوه بر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، فرایند ضعیف تجارت جهانی و کاهش تاثیر مثبت عوامل مساعد مالی ممکن است موجب کاهش بیشتر رشد مالی حوزه یورو در ماه های آینده گردد.

جک آلن تحلیلگر موسسه کپیتال اکونومیکس با اشاره به کاهش تاثیر مثبت ارزان شدن نفت و کاهش ارزش یورو گفت: ما فکر می کنیم این کاهش رشد نشان دهنده اتفاقاتی است که قرار است در آینده رخ دهد... ما فکر میک نیم رشد فراوری ناخالص داخلی حوزه یورو در بقیه ماه های سال کندتر هم خواهد شد.

177

منبع: تسنیم
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 22 اسفند 1398 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1141

به "رشد مالی اروپا نصف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد مالی اروپا نصف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید