راهیابی 302 اثر به بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان

به گزارش سبزوار امروز، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از افزایش 20 درصدی آثار راه یافته به جشنواره تئاتر کودک و نوجوان اطلاع داد .

راهیابی 302 اثر به بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان

به گزارش خبرنگار از ، احمدرضا احسانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت:در این دوره جشنواره 303 اثر به دبیرخانه جشنواره تاتر کودک و نوجوان ارسال شد که شامل 50 اثر در بخش مسابقه نوجوان ایران، 66 اثر در بخش مسابقه خیابانی، 48 اثر درخش خردسال، 82 اثر در بخش کودک و 57 اثر در بخش نمایش نامه نویسی است.

او از افزایش 20 درصدی آثار راه یافته به بیست و ششمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان هم اطلاع داد و اضافه نمود:ما به دنبال برگزاری برنامه های فرهنگی و اجتماعی استان همدان و آشنایی مهمانان با استان همدان به عنوان پایتخت تاریخ تمدن ایران هستیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان بیان نمود: سعی داریم در قالب قرار داد و تفاهم نامه اسپانسر برای جشنواره تاتر کودک جذب کنیم.

احسانی با تاکید بر برنامه ریزی و اجرای بیشتر کارگاه های آموزشی دربیس ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان اضافه نمود: استان همدان بیشترین فراوری نمایش های تاتر کودک و نوجوان را در کشور دارد.

او با بیان اینکه همدان این جشنواره از 16 تا 21 آبان در همدان برگزار می گردد، اضافه نمود: در این جشنواره 70 تاتر از 5 قاره دنیا و تئاتر های داخلی از 31 استان کشور به نمایش درمی آید.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان ایران شانزدهمین اتفاق فرهنگی دنیا است .

احسانی ادامه داد: این جشنواره از دو منبع اعتبار دارد که وزارت خانه و مرکز هنر نمایشی و اعتبارات استان است که سال جاری باز هم کمبود اعتبار داریم و پرداخت اعتبارات با تاخیر است.

او با اشاره به انتخاب آقای مجید قناد به عنوان دبیر این دوره جشنواره اضافه نمود: ترکیب داوران این دوره هم از سایر صاحب نظران به خصوص با تنوع استان انتخاب شده اند.

ا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 آذر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 904

به "راهیابی 302 اثر به بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهیابی 302 اثر به بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید