درآمد 212 میلیون یورویی فیک نیوزها

به گزارش سبزوار امروز، سایت های اخبار دروغین از محل درج آگهی ها، درآمد 212 میلیون یورویی دارند.

درآمد 212 میلیون یورویی فیک نیوزها

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، سایت هایی که به انتشار اخبار غیر واقعی یا ساختگی مبادرت می کنند، درآمد بالایی از محل آگهی کسب می کنند و بسیاری از شرکت ها یا برندها حتی نمی دانند تبلیغات آن ها تا چه حد در رونق آن ها موثر است.

لوموند در ادامه با اشاره به این که تارنماهای اینترنتی که اخبار جعلی یا غیر واقعی منتشر را می سازند، سالی 212 میلیون یورو از محل آگهی به دست می آورند، اضافه می کند: این سایت ها علاوه بر درآمد، حتی قدرت بر هم زدن روند انتخاباتی را دارند. یک سازمان غیر دولتی به نام Global Disinformation Index با همکاری شبکه تلویزیونی CNN آمریکا با بررسی 20 هزار سایتی که مظنون به انتشار چنین اخباری هستند، نتیجه گرفته که رقم یاد شده تنها بخش کوچکی از این کوه یخ درآمد آن هاست!

بسیاری از شرکت ها و برندهای بزرگ بدون آن که بدانند، تبلیغات خود را از طریق این سایت های پر بازدید و با استفاده از الگوریتم هایی که طراحی شده، منتشر می سازند. اما با راه اندازی یک پلتفورم جدید که روی این سایت ها کار می کند، بسیاری از مارک ها و برندهای تبلیغاتی از حضور در این سایت های دروغین اجتناب می کنند.

یکی از این پلتفورم ها در آمریکاست که شعبه ای هم در فرانسه دارد و هدفش خشکاندن ریشه های مالی سایت های خبری دروغین است. از جمله این سایت ها بلوار ولتر است که روبر منار آن را تأسیس کرده. این سایت پیش تر در سال 2014 به دلیل انتشار اخباری با هدف پررنگ کردن تبعیض های نژادی و نفرت پراکنی علیه مسلمانان، از سوی دادگاه محکوم شده است.

از همین رو برای شرکت ها و برندهای مهم مساله بسیار اهمیت دارد، زیرا جدا از موضوع، محتوای مطالبی که این فیک نیوزها منتشر می کنند، به دلیل تبلیغات صورت گرفته در این سایت ها، تصویر تجاری این نشان های تجاری را با محتوای خشونت آمیز آمیخته می کند.

بر اساس گزارش لوموند، در ماه ژوئن 16 برند فرانسوی که در سطح بین المللی معروف هستند، با ایجاد توافقی کوشیدند در برابر غول هایی مانند فیس بوک، گوگل و توئیتر و آژانس های مهم تبلیغاتی، ائتلاف کنند. هر چند هنوز بسیاری از موضوعات این ائتلاف مبهم است اما راه اندازی آن می تواند موجب همکاری بیشتر برندها برای حضور پر رنگ تر در عرصه تبلیغاتی و نظارت بهتر نسبت به محتوی مطالب منتشره در سایت ها شود.

منبع:فارس

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 742

به "درآمد 212 میلیون یورویی فیک نیوزها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درآمد 212 میلیون یورویی فیک نیوزها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید