خبرنگاران نمایشگاه کتاب فرانکفورت لغو نمی گردد

به گزارش سبزوار امروز، تهران-خبرنگاران- بزرگترین نمایشگاه کتاب جهان، با وجود بحران کرونا، طبق برنامه های قبلی از 23 تا 27 مهر در شهر فرانکفورت آلمان برگزار می گردد.

خبرنگاران نمایشگاه کتاب فرانکفورت لغو نمی گردد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش بوک سلر، یورگن بوس (Juergen Boos) مدیر نمایشگاه کتاب فرانکفورت ضمن اعلام این خبر اذعان داشت: اگرچه هنوز نمی توان گفت که هفتاد و دومین نمایشگاه کتاب فرانکفورت دقیقا به چه شکلی برگزار خواهد شد اما حفظ سلامت غرفه داران، بازدیدنمایندگان و عموم مردم اولویت اصلی برگزارنمایندگان است.

وی همچنین اعلام نمود که جزئیات بیشتر درباره این نمایشگاه بین المللی که یکی از مهم ترین رویدادهای حوزه کتاب است، اواسط ماه ژوئن در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

تصمیم برگزارنمایندگان نمایشگاه فرانکفورت موافقان و مخالفان خود را دارد.

پیتر کاکس مدیر آژانس ادبی Redhammer Management در این باره می گوید: ممکن است این ناقوس مرگ نمایشگاه فیزیکی کتاب باشد. باعث تاسف است اما سال هاست که واقعا لزومی برای برگزاری نمایشگاه حضوری نبوده است.

جانی گلر نماینده ادبی و مدیر آژانس Curtis Brown نیز معتقد است که نمایشگاه های کتاب لندن و فرانکفورت می بایست در مواجهه با این بحران خلاقانه تر عمل می کردند و برای اثبات مفید بودن خود به جای حفظ تماس فیزیکی، راه های هوشمندانه تری پیدا می کردند.

اندرو فرانکلین ناشر اما نظر دیگری دارد. وی می گوید با لغو نمایشگاه کتاب لندن، برگزاری این نمایشگاه از همواره مهمتر است.

ما واقعا می خواهیم از دیگر ناشران باخبر شویم، بازارشان را محک بزنیم، بدانیم اوضاع برایشان چطور بوده است، اوضاع در ایتالیا و دیگر بخش های دنیا چگونه است. واقعا امیدوارم این نمایشگاه برگزار گردد. فکر کنم از همواره کوچکتر باشد زیرا بعضی از ناشران نمی توانند در این رویداد شرکت نمایند و مردم هم در هزینه های خود صرفه جویی خواهند کرد.

بحران شیوع کرونا تا به امروز به لغو بسیاری از رویدادهای مهم تقویم صنعت نشر دنیا از جمله نمایشگاه کتاب لندن و نمایشگاه کتاب کودک بولونیا منجر شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 16 خرداد 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1309

به "خبرنگاران نمایشگاه کتاب فرانکفورت لغو نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نمایشگاه کتاب فرانکفورت لغو نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید