فراوری کم هزینه انرژی تجدیدپذیر با یاری باتری های سیال

یکی از پژوهشگران دانشگاه ام.آی.تی، روش کارآمد و کم هزینه ای برای فراوری انرژی تجدیدپذیر ارائه داده که در آن از باتری های سیال استفاده می گردد.

فراوری کم هزینه انرژی تجدیدپذیر با یاری باتری های سیال

به گزارش خبرنگاران و به نقل از ام.آی.تی نیوز، فراوری انرژی، فرآیندی پرهزینه است و صدمات بسیاری برای محیط زیست در پی دارد اما یکی از پژوهشگران دانشگاه ام.آی.تی (MIT)، ایده متفاوتی ارائه داده است.

جس هینریچر (Jesse Hinricher)، از پژوهشگران رشته مهندسی شیمی دانشگاه ام.آی.تی، پژوهشی در مورد باتری هایی انجام داده که به یک شبکه متصل می شوند و انرژی تجدیدپذیر مورد احتیاج را فراوری می نمایند. او در پروژه خود، الکترولیت های ارزان قیمتی را در باتری های سیال اکسایش- کاهش به کار برده تا امکان فراوری انبوه و ارائه انرژی پاک و ارزان قیمت را داشته باشد.

هینریچر، دوران کودکی خود را در یک مزرعه سپری نموده و در این مورد می گوید: در مزرعه، شاهد تاثیر قابل توجه تغییرات فصلی بودم؛ از این رو تصمیم گرفتم در رشته مهندسی شیمی تحصیل کنم. من به محیط زیست علاقه دارم و فکر می کنم باید از آن محافظت کنیم.

هینریچر از ژانویه سال 2017، پژوهش در مورد ابداع باتری های سیال اکسایش- کاهش را در آزمایشگاه شروع کرد. این باتری ها از برخی جهات به باتری های معمولی که در کنترل تلویزیون استفاده می شوند، شباهت دارند اما تراکم انرژی آنها، بسیار کمتر از آن است که در کنترل تلویزیون به کار روند.

در این پروژه، باتری ها در شبکه های بزرگ انرژی قرار می گیرند تا کارایی بیشتری داشته باشند و وابستگی آنها به ابزار ذخیره انرژی کمتر گردد.

پنل های خورشیدی، انرژی بالایی فراوری می نمایند اما پس از غروب خورشید، دیگر این توانایی را ندارند اما باتری های سیال اکسایش- کاهش می توانند انرژی را برای استفاده در تمام روز ذخیره نمایند.

افت مصرف این باتری ها، در حال حاضر موجب کمبود و بالا رفتن قیمت مواد سازنده آنها شده است. در نتیجه، هینریچر تصمیم گرفت این موضوع را مورد آنالیز قرار دهد و الکترولیت های کم هزینه ای را برای کار خود پیدا کند.

وی اضافه نمود: شناسایی مواد کم هزینه موجب می گردد این باتری ها از نظر تجاری مناسب تر باشند.

هینریچر قصد دارد در آینده هم پژوهش در مورد ذخیره انرژی را ادامه دهد و نهایتا شرکت خود را تاسیس کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 24 اسفند 1397 شناسه مطلب: 251

به "فراوری کم هزینه انرژی تجدیدپذیر با یاری باتری های سیال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری کم هزینه انرژی تجدیدپذیر با یاری باتری های سیال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید