تاکسی هوایی خودران با برد 300 کیلومتر ساخته شد

به گزارش سبزوار امروز، یک شرکت چینی تولیدکننده تاکسی های هوایی برقی از ساخت محصولی تازه خبر داده که می تواند دو مسافر را در مسافتی 300 کیلومتری حمل کند.

تاکسی هوایی خودران با برد 300 کیلومتر ساخته شد

این تاکسی هوایی به صورت خودران طراحی شده و برای انتقال افراد در شهرهای نزدیک به هم کاربرد دارد.

شرکت ای هانگ سازنده این تاکسی هوایی برقی پیش از این هم خودران های هوابرد فراوری نموده بود، ولی هیچیک از آنها چنین بردی نداشته اند. قرار است این تاکسی هوایی که EH216 نام دارد برای انتقال هوایی مسافران بر فراز شهرهای شلوغ و نزدیک به هم مورد استفاده قرار بگیرد.

چین به دلیل نگرانی های امنیتی قصد ندارد به شرکت های اروپایی و آمریکایی اجازه دهد تا تاکسی های هوایی ساخت خود را بر فراز آسمان این کشور به پرواز درآورند. دولت این کشور سرمایه گذاری گسترده ای در زمینه فراوری تاکسی های هوایی و خودران انجام داده و انتظار می رود ثمرات این همکاری ها ظرف 5 تا 10 سال آینده تعیین گردد.

EH216 حداکثر 130 کیلومتر در ساعت سرعت دارد و حداکثر می تواند 220 کیلوگرم بار را با خود حمل کند. در صورت شارژ کامل باتری ها این تاکسی هوایی می تواند حدود 100 دقیقه در هوا به جای مانده و پرواز کند. انتظار می رود در آینده سرعت پرواز این تاکسی هوایی به 200 کیلومتر در ساعت افزایش یابد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2085

به "تاکسی هوایی خودران با برد 300 کیلومتر ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکسی هوایی خودران با برد 300 کیلومتر ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید