ایران، نایب رئیس کمیسیون بین المللی آبیاری و زهکش

به گزارش سبزوار امروز، خبرگزاری خبرنگاران- وزارت نیرو: جمهوری اسلامی ایران به عنوان نایب رییس نو کمیسیون بین المللی آبیاری و زهکشی انتخاب شد.

ایران، نایب رئیس کمیسیون بین المللی آبیاری و زهکش

به گزارش خبرنگاران، در هفتاد و دومین اجلاس کمیسیون بین المللی آبیاری و زهکشی که روز پنجشنبه گذشته (25 آذر ماه 1400) با حضور نمایندگان 57 کشور عضو به صورت مجازی برگزار گردید، علیرضا سلامت با کسب آرای لازم برای یک دوره سه ساله (2021-2024) به سمت نایب رییس این کمیسیون برگزیده شد.

کمیسیون بین المللی آبیاری زهکشی به عنوان یک نهاد غیردولتی با هدف اشاعه علوم و دانش فنی، توسعه و کاربرد فنون در بخش آبیاری و زهکشی در ماه ژانویه سال 1951 به ابتکار سازمان مرکزی آبیاری هند تشکیل شد و اکنون 57 کشور عضو این نهاد بین المللی هستند. ایران نیز در سال 1334 به عضویت این کمیسیون عایدی و کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران در سال 1347 در ایران ایجاد شده است.

هر ساله در زمان اجلاس کمیسیون بین الملل آبیاری و زهکشی، نایب رییسان تازه کمیسیون از بین نمایندگان معرفی شده به وسیله کشور ها برای مدت سه سال متوالی با کسب آرا حداکثر انتخاب می شوند.

نایب رئیسان از بین اعضای فعال گروه های کاری کمیسیون که سوابق موثری در مدت زمان فعالیت خود داشته، برگزیده شده و وظیفه شان پایش و نظارت مستمر فعالیت کمیته های ملی عضو کمیسیون در منطقه تحت پوشش خود با هدف ارتقای سطح عملکرد آن ها است.

علاوه بر علیرضا سلامت از ایران، سوگی هیرو واتانابهم از ژاپن و عزیز فرتاهی از مراکش دو نایب رئیس دیگر به عنوان نایب رییسان تازه کمیسیون برای یک دوره سه ساله (2021-2024) انتخاب شدند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2327

به "ایران، نایب رئیس کمیسیون بین المللی آبیاری و زهکش" امتیاز دهید

1 کاربر به "ایران، نایب رئیس کمیسیون بین المللی آبیاری و زهکش" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران، نایب رئیس کمیسیون بین المللی آبیاری و زهکش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید