اگر اینستاگرام هک شد چه کاری باید انجام داد؟

به گزارش سبزوار امروز، احتمالاً شما هم جزو میلیون ها کاربر اینستاگرام هستید؛ یک شبکه اجتماعی، عکس و ویدئومحور که روزانه کاربران عکس، ویدئو و استوری های بسیاری را در آن آپلود می کنند. اگرچه گفته می شود که اینستاگرام جزو شبکه های اجتماعی امن است اما امنیت هیچ وقت مطلق نیست و همیشه ممکن است در معرض هک شدن باشید. اما اگر هک شدید چه کار باید بکنید و در این شرایط چطور می شود اینستاگرام را مطلع کنید؟

اگر اینستاگرام هک شد چه کاری باید انجام داد؟

در این باره علی اصغر زارعی - مدرس دانشگاه و کارشناس ارشد مدیریت سیستم های اطلاعاتی - به سبزوار امروز گفت: یکی از روش هایی که تا اندازه زیادی می تواند از هک شدن شما جلوگیری کند، فعال کردن قابلیت تأیید هویت دو مرحله ای است. نکته ای که باید بدانید این است که اگر حساب شما هک شود، هکرها حساب تان را به صورت دائمی حذف می کنند و احتمال پس دریافت آن بسیار کم و گاهی غیر ممکن است و هیچ راهی هم برای بازگرداندن آن یا دسترسی به پست ها و استوری هایتان ندارید؛ مگر این که از آن ها نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید.

به گفته او اگر هکر بعد از هک کردن صفحه شما فقط پسوردتان را عوض کرده باشد، می توانید برای پس دریافت آن اقدام کنید. پس از طریق آخرین نسخه اینستاگرام وارد صفحه لاگ این شوید، Forget Password را انتخاب کنید و گزینه Need More Help را بزنید. بعد برای ارسال پیام مبنی بر هک شدن حسابتان، باید تعیینات را وارد کنید.

مراحل وارد کردن تعیینات به شرح زیر است:

Email You Signed Up With: یعنی ایمیلی که با آن حساب را ثبت کردید

Contact Email: یعنی ایمیلی که برای مکاتبات با اینستاگرام به آن دسترسی دارید. حتماً مطمئن باشید که به این حساب دسترسی دارید چون اینستاگرام جواب درخواست شما را به این ایمیل می فرستد؛ نوع حسابتان را باید تعیین کنید یعنی یکی از این موارد:

Company Or Brand Account: یعنی حساب شرکتی یا تجاری

Personal Account With Photos Of You: یعنی حساب شخصی با عکس های شخصی

Personal Account With Out Photos Of You: یعنی حساب شخصی با عکس های مستعار، به این معنی که هیچ عکسی از شما در این صفحه نیست. در آخر هم با انتخاب گزینه My Account Was Hacked اطلاع می دهید که حسابتان هک شده است.

در کادر Any Additional Details هم می توانید اطلاعات تکمیلی را برای اینستاگرام ارسال کنید؛ نکته این که شرحات و اطلاعات تکمیلی باید به زبان انگلیسی باشد. بعد از طریق گزینه Submit Request درخواستتان را برای اینستاگرام ارسال کنید. اینستاگرام قطعاً درخواست شما را بررسی می کند و از طریق ایمیلی که وارد کردید، شما را از روند حساب کاربری تان مطلع می کند.

دقت کنید، بررسی دقیق درخواست شما هم ممکن خیلی کوتاه باشد و اینستاگرام سریع به درخواست شما رسیدگی کند و هم ممکن است هفته ها طول بکشد؛ پس صبور باشید چون راه دیگری برای پس دریافت صفحه خود ندارید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 527

به "اگر اینستاگرام هک شد چه کاری باید انجام داد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر اینستاگرام هک شد چه کاری باید انجام داد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید