استفاده از پیغام رسان های خارجی در مدارس ممنوع است ، شاید بخشی از کتاب های درسی حذف شوند

به گزارش سبزوار امروز، وزیر آموزش و پرورش گفت: در تمام مدارس، استفاده از شاد مشخص شده است و اجازه ندارند که از سایر پیغام رسان های خارجی استفاده نمایند.

استفاده از پیغام رسان های خارجی در مدارس ممنوع است ، شاید بخشی از کتاب های درسی حذف شوند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری دانشجو، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نهمین نشست گفت وگوی هفته، امروز میزان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بود؛ این نشست هر دو هفته یکبار با حضور یکی از اعضای کابینه و با هدف آنالیز مسائل مشترک آموزش و پرورش و آن دستگاه برگزار می گردد.

وی ادامه داد: در این نشست درباره توسعه شبکه شاد و برطرف مسائل و مسائل توسعه آن، هوشمندسازی مدارس و یکپارچه سازی سامانه های آموزش و پرورش، مصاحبه شد؛ چند مدیرکل استان ها، مواردی که را جمع بندی نموده بودند به نمایندگی از سایر استان ها به استحضار وزیر ارتباطات رساندند و وی هم زمینه های کار را مورد بحت قرار دادند و گروه مشترکی حاصل این نشست شد که مسائل را به طور دقیق، جزئی و تفصیلی آنالیز نموده و تصمیم گیری نمایند.

حاجی میرزایی اضافه کرد: امروز بستر آموزش مجازی به دلیل شیوع کرونا به یک بستر واقعی تبدیل شده است و ضروری است برای توسعه این بستر، برطرف اشکالات و موانع آن و ایمن سازی استفاده دانش آموزان از این فضا و بستر، تدابیری اندیشیده گردد که مباحث خوبی مطرح شد و امیدوارم با تفاهماتی که به عمل آمد، شاهد پیشرفت کار باشیم.

وی گفت: علت حضور ویدئوکنفرانسی آقای جهرمی در این نشست این بود که یکی از فرزندان ایشان، علائم کرونا را نشان داده بود و تست داده بودند و، چون نتیجه تست، عصر امروز معین می گردد، احتیاط کردند که در جمع همکاران ما حاضر شوند.

وزیر آموزش و پرورش درباره مسائل کندی اینترنت شاد با تأکید بر اینکه اینترنت شاد برای معلمان و دانش آموزان رایگان است، اظهار کرد: قطعا استفاده از اینترنت در شبکه شاد چه برای معلمان و چه برای دانش آموزان رایگان است و اگر کسی در تأمین اینترنت رایگان با مسئله ای روبرو است حتما اعلام کند؛ وزارت ارتباطات اعلام نموده است و مواردی که بعضی اعلام نموده بودند، آنالیز شد و واقعی نبود.

وی ادامه داد: در بعضی ساعات روز که به دلیل ترافیک بالا با مسائلی روبرو می شویم، بخشی نیازمند این است که زیرساخت فنی شاد توسعه پیدا کند که همراه اول برای تقویت آن اقدام نموده است و وزارت ارتباطات هم برای حمایت از همراه اول در تقویت زیرساخت ها، همکاری نموده و قول مساعدت داده است و نکته دیگر اینکه ترافیک را در پنج قطب اصلی کشور بین آذربایجان شرقی، فارس، تهران، خراسان و اصفهان توزیع نمایند که می تواند در کاهش بارترافیکی در ساعات پرمصرف، موثر باشد. در آموزش و پرورش با توزیع زمان کلاس ها از صبح تا بعدازظهر، کوشش کردیم که ساعات 10 تا 12 که با ترافیک بیشتری روبرو هستیم، حجم کمتری از بار را متوجه این ساعت کنیم.

حاجی میرزایی درباره هدیه اینترنت معلمان، گفت: اینترنت معلمان بدون هیچ محدودیتی در شبکه شاد، رایگان است و آن 20 گیگ برای کار هایی بود که معلمان خارج از شبکه شاد برای آماده کردن محتوای درسی شان انجام دهند، وزارت ارتباطات اختصاص داده بود؛ نیازی به اینترنت نیست، زیرا معلمان در شبکه شاد می توانند تمام کارهایشان را پیگیری نمایند.

وی در واکنش به این جمله که بعضی معمان برای اینترنت هزینه می دهند، بیان نمود: اگر موردی هست به ما منعکس نمایند تا پیگیری کنیم، چون اینترنتی که روی شاد استفاده می گردد، رایگان است و تمام اپراتور ها که خدمات اینترنت را ارائه می دهند، اعمال می نمایند.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که الزام استفاده از شاد برداشته شده است و در بعضی مدارس از پیغام رسان های دیگری استفاده می نمایند، اظهار کرد: در تمام مدارس، استفاده از شاد معین شده است و اجازه ندارند که از سایر پیغام رسان های خارجی استفاده نمایند؛ شاد امکانات خیلی خوبی را در اختیار آن ها قرار داده است و ظرفیت و تنوع خدماتی که الان در شاد وجود دارد در هیچ یک از سرویس های خدمت رسان آموزشی وجود ندارد و خوشبختانه آمار استفاده و پیوستن به شاد هم مخالف چیزی است که شما می گویید یعنی هم روز به روز میزان استفاده از شاد افزایش یافته و مسائل آن کاهش می یابد.

وی توضیح داد: بزرگترین پلتفرم داخلی که بیشترین کاربر و زمان استفاده را دارد، فعال کردیم؛ مجال این را نداشتیم که ابتدا طراحی، آزمایش و بعد اجرا کنیم و باید به سرعت فعال می شدیم؛ این در جهت حرکت، خود را کامل می نماید و قطعا همه کسانی که از شاد استفاده می نمایند، می توانند شهادت دهند که روز به روز، این امکان فراهم تر شده است و ضمن اینکه برای بخش خصوصی که مایل است خدمات آموزشی ارائه دهد، یک دستورالعملی را تدوین و ابلاغ کردیم؛ کسانی که می خواهند خدمات اضافه ای را از نظر آموزشی ارائه دهند، چون خدمات آموزش رسمی به وسیله شاد ارائه می گردد، ترتیبات کار در آیین نامه معین است.

حاجی میرزایی در واکنش به این جمله که اگر مدرسه ای از پیغام رسان دیگری استفاده کند باید پاسخگو باشد، گفت: بله، اگر اعلام گردد حتما رسیدگی خواهد شد.

وی درباره کیفیت آموزش در سامانه شاد، اظهار کرد: اکنون هم کیفیتی که در شاد ارائه می گردد، کیفیت بالایی است، زیرا از بهترین دبیران استفاده کردیم و محتوای آموزشی را در تمام پایه ها و مقاطع تحصیلی روی شاد عرضه کردیم. بعضی از مسائل مربوط به زیرساخت های فنی است که شناسایی شده و در صدد حل و برطرف آن ها هستیم. نویدی که می توانم بدهم این است که شاد هر هفته با هفته قبل متفاوت است و خدمات بهتر و هموارتری به دانش آموزان و معلمان ارائه خواهد نمود.

وزیر آموزش و پرورش درباره گلایه بعضی خانواده ها مبنی بر اینکه دانش آموزان خیلی به درس دل نمی دهند، گفت: ما به عنوان متولیان آموزش و پرورش از ابتدا توصیه مان به خانواده ها این بوده و الان هم هست که آموزش حضوری بهترین و باکیفیت ترین آموزش است؛ کارکرد مدارس، کارکرد بسیار متنوعی است و علاوه بر آموزش، به جنبه های تربیتی توجه می گردد. ارتباط چهره به چهره معلم و دانش آموز و ارتباط همسالان با هم ویژگی های بسیار زیادی دارد و امتیازات بسیار زیادی دارد که قابل مقایسه با آموزش مجازی نیست.

وی ادامه داد: خبری گرفتم که بسیاری از کشور های اروپایی که محدودیت تردد ایجاد کردند و ساعاتی از شب را تقریبا به صورت حکومت نظامی اعلام کردند که فردی حق تردد ندارد، اما مدارس را نبستند؛ مدارس باید باز و فعال باشد و ما ترجیح مان این است که بچه ها حضوری در مدرسه باشند؛ بنابراین خانواده هایی که نگران هستند از آموزش حضوری استقبال نمایند و با مراجعه به مدرسه از میزان رعایت مقررات بهداشتی در مدرسه هم اطمینان حاصل نمایند.

حاجی میرزایی اضافه کرد: اگر خانواده ای نگران است، تا زمانی که نگرانی اش برطرف گردد، آموزش مجازی هست و همه کوشش ما این است که این آموزش باکیفیت باشد.

وزیر آموزش و پرورش در واکنش به این جمله که بعضی معلمان نگران هستند که، چون فرایند آموزش مجازی کندتر از آموزش حضوری است، نتوانند کتاب درسی را تمام نمایند و این احتمال است که بخشی از کتب درسی حذف گردد، گفت: به هیچ وجه اینگونه نیست؛ معاونان آموزش ابتدایی و متوسطه، زمان بندی تمام دروس را استخراج و ابلاغ کردند که هم در تلویزیون، هم شاد و هم در آموزش حضوری دقیقا طبق زمان بندی به پیش می رویم و کل محتوا را تا سرانجام سال پیگیری خواهیم کرد.

وی توضیح داد: از ابتدای سال هم اعلام کردیم که هیچ دانش آموزی از آموزش محروم نخواهد بود و به وسیله آموزش حضوری، شاد، تلویزیون و توزیع بسته های آموزشی خودآموز، در جریان آموزش قرار می گیرند و همه محتوای آموزشی را به طور کامل و باجدیت پیگیری خواهیم کرد.

حاجی میرزایی اضافه کرد: به هرحال وقتی جریان آموزشی از شرایطی که ده ها سال تجربه شده به شرایط جدید تغییر پیدا می نماید، نیازمند مشارکت همگان اعم از خانواده ها، معلمان، دانش آموزان و مدیران مدارس است و با همکاری همگان پیگیری کنیم و اجازه نمی دهیم در امر آموزش دانش آموزان اختلالی به وجود آید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1638

به "استفاده از پیغام رسان های خارجی در مدارس ممنوع است ، شاید بخشی از کتاب های درسی حذف شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از پیغام رسان های خارجی در مدارس ممنوع است ، شاید بخشی از کتاب های درسی حذف شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید