اخبار فنی خودرو، عوامل سایش لاستیک در خودرو چیست؟

به گزارش سبزوار امروز، یکی از مهمترین و کلیدی ترین اجزاء خودرو لاستیک خودروست که برای جلوگیری از تحمیل هزینه های بالا باید با رعایت یکسری نکات در نگهداری آن کوشا باشیم.

اخبار فنی خودرو، عوامل سایش لاستیک در خودرو چیست؟

به گزارش، لاستیک سایی که بیشتر در خودرو های مدل پائین دیده می گردد، به علت آن است که به مرور زمان زاویه های تنظیم این خودرو ها به هم می خورد و نیز هنگام انجام تعمیرات توسط تعمیرکاران غیر مجرب، این اندازه ها رعایت نمی شوند و یا اصلا دقیق تنظیم نمی شوند مثلا به هنگام تعمیر جلوبندی ماشین و تعویض سیبک ها یا فنر بندی خودرو ممکن است، این تنظیم ها به هم بخورد.

اگر خودرو شما به هنگام رانندگی به یک سمت کشیده می گردد (بخصوص زمانی که فرمان را رها می کیند) اولین کاری که باید انجام دهید این است که میزان بودن باد لاستیک ها را چک کنید. اما اگر باد لاستیک ها را چک کردید و تنظیم بودند آنگاه ممکن است اشکال در جای دیگری باشد، ممکن است، میل فرمان نامیزان باشد یا زاویه کمبر و کستر درست نباشند یا فرمان درست در مرکز تنظیم نشده باشد. اگر فرمان ماشین شما بیش از اندازه بازی دارد یا به سختی می پیچید، باید مارپیچ فرمان و قطعات داخلی جعبه فرمان را چک کنید.

فنر بندی ماشین از اجزای متعددی تشکیل شده است در این حالت ضروری است که همراستایی چرخ ها و یاتاقان های آن ها و بوش و میله تعادل و بازو های کنترل فنر و خود فنر ها را آنالیز کنید. اگر بخش هایی از فنر ها دچار سائیدگی شده یا صدمه دیده اند باید تعویض شوند. چون اگر این کار صورت نگیرد باعث فرسودگی و صدمه دیدن پیش از موعد سایر بخش های سیستم فنر بندی و خودرو می گردد.

برای راهنمایی کردن مناسب و درست خودرو و جلوگیری از سائیدگی لاستیکها؛ ضروری است که چرخ ها هم راستا باشند. این کار باعث می گردد که از سائیدگی و اصطکاک و سر خوردن چرخ ها جلوگیری گردد. ضمن اینکه میزان مصرف سوخت هم کاهش می یابد و از وارد آمدن فشار بر روی فرمان و سیستم فنر بندی کاسته می گردد و راهنمایی خودرو بهتر صورت می گیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 949

به "اخبار فنی خودرو، عوامل سایش لاستیک در خودرو چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخبار فنی خودرو، عوامل سایش لاستیک در خودرو چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید