شروع یک مشکل دیگر آژانس های مسافرتی با ایرلاین های خارجی

به گزارش سبزوار امروز، رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران اعلام کرد: ایرلاین های خارجی ضمانت نامه های خود را برای فروش بلیت بالا برده اند، در این صورت دفاتر خدمات مسافرتی به زودی زمین خواهند خورد.

شروع یک مشکل دیگر آژانس های مسافرتی با ایرلاین های خارجی

امیرپویان رفیعی شاد رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران بیان نمود: در شرایط تحریم قرار داریم و دفاتر مسافرتی هم از گذشته حق و حقوقی داشته اند که باید طبق آن پیش بروند. شاید در خیلی از کشورها بحث کمیسیون بلیت مطرح نباشد و موضوع سورشارژ مطرح باشد یعنی مبلغی به عنوان هزینه خدمات را روی بلیت گذاشته و بر اساس عرضه و تقاضا آن را ارائه می نمایند. در ایران هم با توجه به این شرایط و مسائل قانونی چنین موضوعی امکان پذیر نیست، بنابراین ایرلاین های خارجی یک درصدی را بابت فروش بلیط به آژانس های مسافرتی می دهند.

وی در ادامه بیان نمود: یک بخش موضوع خود ایرلاین ها در حوزه فروش بلیت هستند، دفاتر خدمات مسافرتی معمولا واسطه بین ایرلاین و فروشنده بوده اند اما الان سیستم های انلاین توسط ایرلاین های خارجی راه اندازی شده و آنها خودشان بلیت می فروشند و البته به مسافران حضوری می گویند که اگر از ما بلیت خریداری کنید، درصد تخفیف بیشتری خواهید گرفت تا اینکه از آژانس های مسافرتی این بلیت ها را تهیه کنید، در آن صورت تخفیف کمتری خواهید داشت. این موضوع باعث تضعیف آژانس های مسافرتی می گردد.

قبلا زمانی که دفاتر خدمات مسافرتی بلیط می فروختند، برای آنها دوره هایی بر اساس دوره فروش ماهانه گذاشته می شد، در این دوره ایرلاین ها با این دفاتر تسویه حساب می کردند اما الان ایرلاین ها اعلام می نمایند که مبلغِ پیش که هر آژانس باید بپردازد را زودتر می گیرند تا بعد از اینکه بلیتی خریداری شد از آن مبلغ پیش کم گردد. در صورتی که قبل از این دفاتر خدمات مسافرتی بلیت را خریداری می کردند و بعد پول آن را می پرداختند اما الان ایرلاین ها می گویند باید سپرده زیادی در اختیار ما بگذارید و هر زمان خرید کردید از آن کسر گردد.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران بیان نمود: ایرلاین های خارجی کمیسیون های فروش را نیز بالا برده اند. به عنوان مثال دو ایرلاین خارجی معروف مبلغ ضمانت نامه را بالا برده اند و حداقل ضمانت نامه ای که باید آژانس مسافرتی به آنها بدهد 500 میلیون تومان است. اگر قرار باشد هر ایرلاینی چنین مبلغ ضمانت نامه هنگفتی را از آژانس های مسافرتی بگیرد دیگر آنها نمی توانند به کسب و کار خود ادامه دهند. در واقع این رفتار ایرلاین های خارجی موجب سرایت کردن آن به همه ایرلاین های دیگر خواهد بود.

در واکنش به این موضوع نامه ای را به وزیر راه و شهرسازی داده ایم تا نسبت به آن رسیدگی انجام گردد و منتظر پاسخ آن خواهیم بود، در واقع ما بر این نظر هستیم که نقش دفاتر مسافرتی باید دیده گردد و نمی توان کسب و کار آژانس های مسافرتی فعال در کشور را نادیده گرفت.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 947

به "شروع یک مشکل دیگر آژانس های مسافرتی با ایرلاین های خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع یک مشکل دیگر آژانس های مسافرتی با ایرلاین های خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید