واکنش سازمان بهزیستی به کلیپ منتشر شده از خانواده دارای 3 معلول در خوزستان

در پی انتشار کلیپی در فضای مجازی درباره خانواده دارای سه معلول در شهرستان حمیدیه استان خوزستان، روابط عمومی سازمان بهزیستی کشور توضیحاتی درباره وضعیت این خانواده و خدماتی که بهزیستی به آنها داده، ارائه کرد.

واکنش سازمان بهزیستی به کلیپ منتشر شده از خانواده دارای 3 معلول در خوزستان

به گزارش خبرنگاران، روابط عمومی سازمان بهزیستی کشور با صدور بیانیه ای بیان کرد: در پی انتشار تصاویر کلیپی در فضای مجازی در مورد خانواده دارای سه معلول در شهرستان حمیدیه استان خوزستان موارد ذیل جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می رسد:

1- به منظور آنالیز وضعیت مددجو آقای عباس حلفی دارای سه فرزند معلول، مسئولان بهزیستی استان خوزستان به شهرستان حمیدیه مراجعه و از محل سکونت ایشان بازدید بعمل آوردند.

2- سرپرست این خانواده دارای شغل آزاد و دارای ماشین شخصی و خانه ای ویلایی نوساز و امکانات رفاهی مناسب می باشد. وی دارای 3 فرزند معلول ذهنی (2 پسر و 1 دختر) بوده که دو نفر از آنان مستمری بگیر سازمان بهزیستی هستند.

3- خانواده ایشان تاکنون خدماتی از قبیل تحویل دو دستگاه ویلچر، پوشینه، حق انشعاب آب و برق و گاز رایگان، یک دستگاه تلویزیون، هزینه درمان، پرداخت یاری هزینه موردی، لوازم ضروری زندگی، همچنین لوازم بهداشتی و بسته حمایتی و بهداشتی دریافت نموده اند که این یاری ها همچنان ادامه دار می باشد.

4- پس از انتشار این گزارش و اصرار مسئولان بهزیستی شهرستان حمیدیه با رضایت خانواده، اقدامات لازم جهت تشکیل پرونده و انجام آزمایشات مورد احتیاج جهت انتقال یکی از فرزندان معلول این خانواده به مرکز شبانه روزی نگهداری معلولین انجام شد و فرد معلول در معیت مادر و رئیس بهزیستی حمیدیه و با حضور کارشناس بهزیستی استان به مرکز توانبخشی احسان واقع در شهرستان اهواز تحویل داده شد.

5- گفتنی است هنگام بازدید از منزل مددجو، خانواده ضمن تشکر از خدمات بهزیستی، اذعان داشتند که فقط مایل به نگهداری یکی از فرزندان معلول در مراکز بهزیستی هستند.

6- مبلغ عنوان شده 40 میلیون تومان جهت نگهداری فرد معلول در مرکز بهزیستی، اشتباه ترجمه ای بوده و توسط خانواده چنین مبلغی عنوان نشده است.

7- همچنین کلیپ منتشر شده در محل خانه این افراد ضبط شده و زیرنویس کلیپ که بیان می دارد این خانواده اکنون در محل اردوگاه افراد آسیب دیده از سیل سکونت دارند خلاف واقع بوده و اساساً این خانواده 5 روز پس از انتقال به اردوگاه و رفع شدن خطر سیل به خانه خود بازگشتند.

اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل

سازمان بهزیستی کشور

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 تیر 1398 بروزرسانی: 21 تیر 1398 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 518

به "واکنش سازمان بهزیستی به کلیپ منتشر شده از خانواده دارای 3 معلول در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سازمان بهزیستی به کلیپ منتشر شده از خانواده دارای 3 معلول در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید