مقاله: برج جین مائو شانگهای (چین)

به گزارش سبزوار امروز، طبقه 88ام همچنین یک سکوی تماشای منظره بزرگ نیز دارد. این سکو گنجایش 1000 بازدیدکننده را دارد. در این طبقه گردشگران می توانند از نمای 360 درجه شهر شانگهای لذت ببرند. در کافه Cloud Nine برج می توانید از غروب های زیبا و همچنین مناظر تماشایی شانگهای لذت ببرید. این کافه هزینه ورودی ندارد ولی نوشیدنی های آن فوق العاده گران هستند. علاوه بر این کافه، چند رستوران بسیار خوب نیز در هتل Grand Hyatt وجود دارند. این هتل یکی از توصیه شده ترین هتل های شانگهای است.

مقاله: برج جین مائو شانگهای (چین)

ساختمان 88 طبقه جین مائو، 420.5 متر ارتفاع دارد. ساخت آن در سال 1994 شروع شد و در سال 1999 به اتمام رسید. با طراحی ترکیبی غربی و شرقی و شکلی که مانند یک پاگودا (معبد چند طبقه) به نظر می آید، برج جین مائو از یک مدل چند کاره تبعیت می کند. در پایین برج مجتمع های خرید وجود دارند، بالای آنها دفاتر تجاری قرار داشته و 38 طبقه بالایی برج را هتل 555 خوابه Grand Hyatt اشغال کرده است. این هتل در زمان اتمام ساخت برج، بلندترین هتل دنیا بود. این برج طوری ساخته شده که در مقابل زمین لرزه های 6 ریشتری و توفان های قوی مقاومت کند.

خط 2 مترو شانگهای را سوار شده، در ایستگاه Lujiazui پیاده شوید و از خروجی 5 بیرون آمده و چند قدم تا برج را پیاده بروید. مبلغ ورودی برای سکوی تماشای منظره برج 120 یوان است.

برج Jin Mao توسط شرکت معماری آمریکایی Skidmore, Owings & Merrill طراحی شده است. این برج توسط گروه Shanghai Jian Gong ساخته شد؛ این شرکت اولین شرکت ساختمانی چینی بود که ساخت چنین آسمان خراش بزرگ و مهمی را عهده دار شده بود. طراحی این سازه مسحورکننده است؛ در طراحی آن المان های معماری سنتی چینی و سبک گوتیک با هم ترکیب شده اند و نتیجه آن به وجود آمدن یک ساختمان مدرن شگفت انگیز شده است. معماران این بنا، آن را با نگاهی به پاگوداهای چینی و عدد 8 (عددی که در چین فوق العاده خوش یمن به حساب می آید) طراحی کرده اند: پایین ترین بخش ساختمان 16 طبقه بلندی دارد و بخش های روی آن هر کدام یک هشتم کوچکتر از قبلی هستند. دو آسانسور سریع این ساختمان، مسافران را با سرعت حدودی 32 کیلومتر بر ساعت حرکت داده و آنها را در عرض 45 ثانیه از زیرزمین ساختمان به Skywalk می رسانند. غیر از فضاهای تجاری و فروشگاهی و دفترهای اداری، در سه طبقه زیرزمین این ساختمان پارکینگ و فود کورت قرار گرفته اند.

منبع مقاله: برج جین مائو شانگهای (چین)

انتشار: 9 بهمن 1400 بروزرسانی: 9 بهمن 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2312

به "مقاله: برج جین مائو شانگهای (چین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: برج جین مائو شانگهای (چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید