ماموریت جدید ناسا برای اقامت در ماه

به گزارش سبزوار امروز به نقل از دیلی میل، ناسا برنامه جدید خود را برای ارسال 4 فضانورد به ماه به مدت دو هفته تایید کرد. این ماموریت در 2030 میلادی انجام می گردد و مدت زمان آن تقریبا پنج بار طولانی تر از ماموریت پیشین ناسا به این سیاره است.

ماموریت جدید ناسا برای اقامت در ماه

جان کانلی و نیکی ورکهیزر، دانشمندان ناسا در کنفرانسی جزئیات جدیدی از ماموریت یک هفته ای آرتمیس در 2024 و همچنین یک ماموریت جدید در 2030 میلادی به مدت 2 هفته را فاش کردند.

به گفته آنان قرار است چهار فضانورد به مدت 14 روز روی سطح ماه حضور داشته باشند و زیربنای لازم برای زندگی انسان روی سیاره را فراهم نمایند.

کانلی در این باره گفت: قرار است برای انجام ماموریت در مریخ، روی ماه آزمایش هایی انجام دهیم اما علاوه بر آن قصد داریم مدت طولانی روی ماه بمانیم. در این باره کاملا جدی هستیم و برنامه ریزی برای این ماموریت را شروع نموده ایم.

ماموریت مذکور روی قطب جنوب ماه متمرکز است. در این منطقه یخ زیادی زیر دهانه های سیاره پنهان شده اند که برای حضور طولانی مدت در این سیاره یک منبع حیاتی به شمار می روند.

به گفته این محققان، قبل از انجام این ماموریت یک کاوشگر به اندازه خودروی زمین گلف به ماه ارسال می گردد تا فضانوردان را در سطح سیاره جابه جا کند. فضانوردان می توانند از راه دور این وسیله نقلیه را کنترل نمایند و آن را به سمت مکان خود فرا بخوانند.

این در حالی است که ناسا برای تامین بودجه ماموریت های خود با مشکل روبرو است. هنوز تعیین نیست اگر ناسا نتواند این بودجه را تامین کند، ماموریت آرتمیس در زمان برنامه ریزی شده (2024 میلادی) انجام گردد یا خیر.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 937

به "ماموریت جدید ناسا برای اقامت در ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماموریت جدید ناسا برای اقامت در ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید