غذای تایلندی خانتوک

غذای تایلندی خانتوک (khan tok)، یکی از بهترین غذاهایی که به شما توصیه می‌کنیم در تور تایلند در شهر چیانگ مای میل کنید. این غذا و در آن تاریخ، فرهنگ و غذای شمال تایلند

غذای تایلندی خانتوک

اگر علاقه دارید در تور تایلند یک غذای خوشمزه میل کنید، یک شام عالی تایلندی را در تور تایند تجربه نمایید. یکی از مردم شمال تایلند به همراه موسیقی سنتی و مراسم شاد آن را میل می‌کنند. نشستن در فضایی سنتی و امتحان غذایی خوشمزه یکی از شادترین بخش های سفر به کشور تایلند است. غذاهای سنتی تایلند به ندرت در یک بشقاب ریخته می‌شوند و مانند غذاهای اروپایی نیستند که گوشت، سبزیجات و سس را در یک بشقاب در کنار هم باید بگذارید.

خانتوک یک شام یا ناهاری است که در مراسم مختلفی مانند عروسی، جشن ها و عزاداری‌ها برای خوردن این شام به روش سنتی سینی، ملاقه، قاشق های بزرگ و ظرف های غذا را می‌سازند باید آن‌ها را از جنس چوب، بامبو و یا پوسته نارگیل بسازند، هر چند که گاهی از ظرف‌های چینی هم برای این غذا استفاده می‌کنند. ملاقه و قاشق‌های بزرگ را از پوسته نارگیل و کاسه، بشقاب و سینی را از بامبو می‌سازند.

چیزی که درباره شام خانتوک خیلی جالب است می‌توانید در آن شامی خوشمزه با موسیقی سنتی را میل کنید و تجربه ای فراموش نشدنی را برای شما خواهد ساخت. برای میل کردن این شام باید قبل از وارد شدن به سالنی که از چوب ساج درست شده است کفش های خود را دربیاورید. در این سالن همه تزئینات از جنس مواد طبیعی هستند، میزبان با لباس های سنتی و با لبخند شما را راهنمایی می کند تا سر جای خود در تور تایلند بنشینید.

الا می توانید یکی از خوشمزه ترین غذاهای عمرتان را بخورید وقتی نصف غذا را خوردید موسیقی و نمایش‌های شاد شما را زنده خواهند کرد. در این مکان نمایش‌هایی برگزار می‌گردد که ریشه در تاریخ، ادبیات و روش زندگی مردم شمال تایلند دارد.

انتشار: بروزرسانی: 5 خرداد 1398 شناسه مطلب: 368

به "غذای تایلندی خانتوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غذای تایلندی خانتوک"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید