معرفی شهر سوخوتای تایلند

به گزارش سبزوار امروز، شهر قدیمی سوخوتای جزو میراث یونسکو بوده و تعداد زیادی خانه و معبد قدیمی را برای بازدید دارد. برای در ک بیشتر فرهنگ و هنر این کشور در تور تایلند به شما توصیه می‌کنیم بازدید از این شهر را در برنامه سفر خود قرار بدهید.

معرفی شهر سوخوتای تایلند

بازدید از سوخوتای در تور تایلند مانند سفر در تاریخ است چرا‌که این شهر به خوبی ویژگی‌های قدیمی و باستانی خود را حفظ کرده است. دوازده کیلومتر آن طرف‌تر، پارک تاریخی سوخوتای قرار گرفته است. 

پارک تاریخی سوخوتای با مساحتی در حدود 70 کیلومتر مربع، بیش از صد و نود خانه و معبد را در خود جای داده. داخل پارک دیوار شهر و خاکریز وجود دارد و در وسط آن وات موهاتات (Wat Muhathat) دیده می‌شود که به عنوان مرکز اصلی قلمرو پادشاهی و قصر شاهی شناخته شده است. در شمال شهر قسمتی حفاظت‌شده وجود دارد که گفته می‌شود آغاز فرومانروایی پادشاه از آن نقطه بوده است. با قدم زدن میان پارک، حداقل با سه معماری مختلف مواجه خواهید شد. در این پارک قسمت‌های دیدنی زیادی وجود دارد.

تفریحات شبانه‌ی سوخوتای همخوانی زیادی با باستانی و میراث یونسکو بودن این شهر ندارد. ترکیب نور و صدا در پارک تاریخی سوخوتای فضایی هیجان‌انگیز را به وجود می‌آورد و تا ساعت 8 شب ادامه دارد. این موقعیتی ناب برای دیدن منظره‌ی زیبای غروب افتاب از داخل پارک در تور تایلند است. چرا‌که در روز‌هایی به غیر از جمعه‌ها این پارک ساعت 6 عصر تعطیل می‌شود. همچنین خیابانی مخصوص پیاده‌روی نیز بیرون پارک وجود دارد که می‌توانید در کنار قدم زدن و لذت بردن از مناظر، غذا هم تهیه کنید. 

انتشار: 5 خرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 391

به "معرفی شهر سوخوتای تایلند" امتیاز دهید

3 کاربر به "معرفی شهر سوخوتای تایلند" امتیاز داده اند | امتیاز: 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی شهر سوخوتای تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید