رویدادهای نجومی شهریورماه، امکان رصد 3 جرم آسمانی به صورت مثلث

به گزارش سبزوار امروز، احسان مهرجو در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به رویدادهای نجومی شهریور ماه گفت: شامگاه 12 شهریور پس از غروب خورشید در افق غرب، سیاره گریزپای منظومه شمسی یعنی عطارد را می توان به راحتی رصد کرد.

رویدادهای نجومی شهریورماه، امکان رصد 3 جرم آسمانی به صورت مثلث

وی در مورد سیاره عطارد گفت: این سیاره گریزپای منظومه شمسی در روز 23 شهریور به بیشترین کشیدگی شرقی یا به عبارتی بیشترین فاصله خود از خورشید از منظر ناظر زمینی می رسد و در برترین شرایط رصدی خود قرار می گیرد.

کارشناس نجوم با بیان اینکه 19 شهریور مقارنه سیاره زهره با هلال ماه رخ خواهد داد، گفت: اگر بعد از غروب خورشید نوزدهم شهریور به افق غربی نگاه کنیم می توانیم سیاره درخشان و پرنور زهره را در فاصله حدود 5 درجه ای و پایین تر از هلال ماه رصد کنیم.

به گفته وی، برترین پیشنهاد رصدی به علاقمندان آسمان، مشاهده آسمان شب در شامگاه 26 شهریور است زیرا 3 جرم مشتری، زحل و ماه به راحتی قابل رصد هستند.

وی اضافه نمود: برای رویت این 3 جرم آسمانی، می توان از ساعت 20 شب در افق جنوب شرقی آسمان، اجتماع ماه با سیارات مشتری و زحل را رویت کرد؛ این سه جرم تشکیل یک مثلث وارونه را می دهند بطوری که ماه به اسم راس مثلث در پایین، سیاره مشتری سمت چپ و بالاتر از ماه و سیاره زحل سمت راست و بالاتر از ماه قابل مشاهده خواهند بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2151

به "رویدادهای نجومی شهریورماه، امکان رصد 3 جرم آسمانی به صورت مثلث" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویدادهای نجومی شهریورماه، امکان رصد 3 جرم آسمانی به صورت مثلث"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید