بهترین فستیوال های تایلند

به گزارش سبزوار امروز، جشنواره های تایلندی یکی از دیدنی‌ترین جشنواره‌های جهان به شمار می‌روند. جشنواره نور، فستیوال سال نوی چینی ها و جشنواره نور از بهترین جشنواره‌های تئر تایلد برای بازدید هستند.

بهترین فستیوال های تایلند

جشنواره نور (Loi Krathong)

این جشنواره دوست داشتنی و زیبا، هرساله در غروب دوازدهمین ماه سال زمانی ماه کامل باشد، برگزار می‌گردد و در تقویم سنتی مردم تایلند، یکی از زیباترین فستیوال های تایلند به شمار می‌رود. این فستیوال با عنوان فستیوال فانوس هم شناخته شده است، برای بزرگداشت فرد مقدس تایلندی ها و الهه رودخانه است و برگزاری آن با رژه و موسیقی و کنسرت در تور تایلند همراه است.

سال نوی چینی ها

یکی از بهترین و شلوغ‌ترین فستیوال‌های تایلند در مراسم سالانه جهان، سال نوی چینی‌ها یا فستیوال بهاره است که توسط جوامع چینی در سراسر جهان به جشن می‌پردازند و مردم تایلند در حد 14 درصد جمعیت آن را مردم چینی تشکیل داده، از این قاعده جدا نیستند. یائووارت Yaowarat محله چینی‌ها در بانکوک برگزار شده که در آن خیابان‌ها پر از رژه‌های تئاترگونه اژدها، رقص های عروسکی، دکه‌های مواد غذایی، فشفشه و فانوس‌های قرمز رنگ چینی ساخته‌اند. علاوه بر این، جشن و مراسم مفصلی هم در عبادتگاه‌ها به همراه موسیقی برپا می‌شود که در تمام کشور از جمله پوکت، چیانگ مای، سامویی و استان ناخون ساوان در تور تایلند می‌باشد.

جشنواره گیاهخواری پوکت

بدون دلیل ظاهر اسم این جشنواره، فستیوال گیاهخواری پوکت است، اما یکی از جشنوراه‌های عجیب و حتی ترسناک تایلند می‌باشد. در این جشنواره، تعدادی از مردم محلی، مخصوصا مردمی که چینی می‌باشند، از خوردن هر گرونه گوشتی پرهیز نمایید، پا برهنه روی ذغال‌های داغ راه مراجعه کنید و به صورت داوطلبانه برای اینکه روح خود را خالص و پاک کنند، صورت یا بدن خود را با اشیا عجیب سوراخ می‌کنند. این مراسم برای بزرگداشت Lam Tao و Pak Ta، دو نفر از افراد بزرگ و مقدس برای مردم تایلند است.

انتشار: 5 خرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 372

به "بهترین فستیوال های تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین فستیوال های تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید