بوستان سرچشمه، یکی از محبوب ترین جاذبه های استان مرکزی

به گزارش سبزوار امروز، بوستان سرچشمه در استان مرکزی

یکی از جاذبه های دل انگیز شهر محلات در استان مرکزی بوستان سرچشمه است، پارکی با هوای دلپذیر و فضایی سبز طراوت بخش که جایی مفرح و مناسب برای گذراندن روزهای گرم تابستان است. چشم اندازهای بینظیر و امکانات تفریحی، گردشگران زیادی را به این پارک مجذوب کننده می کشاند به طوری که این بوستان به پرگردشگرترین جاذبه استان مرکزی تبدیل شده است. گردشگران زیادی در سفر به شهرهای مختلف در پی پارکی مجذوب کننده می گردند تا چند ساعتی را در آغوش طبیعت بگذرانند و شهر محلات با داشتن این پارک به خوبی از مهمانان پذیرایی می نماید. می خواهیم درباره بوستان سرچشمه در محلات حرف بزنیم، خبرنگاران را همراهی کنید.

بوستان سرچشمه، یکی از محبوب ترین جاذبه های استان مرکزی

پارک ها با وجود درختان، گل ها، چمن کاری ها و البته حوض ها و دریاچه ها از محبوب ترین جاذبه های طبیعی اند جایی که می توانید به دل طبیعت بزنید و ساعت ها به دور از هیاهو و شلوغی مرکز شهر بودن در طبیعت را کاملا احساس کنید. بوستان جایی برای سرگرمی و بودن در میان طبیعت و حیات وحش است و مملوء از فواره، چمنزارها و درختان سرسبز. گاهی پارک ها آنقدر مورد استقبال گردشگران قرار می گیرند که خیلی زود به جاذبه محبوب گردشگری و جایی شلوغ برای سرگرمی و گشت و گذار تبدیل می شوند. بوستان سرچشمه در محلات استان مرکزی هم یکی از همین بوستان های دلپذیر است، پارکی که با چشم اندازهای رویایی و دل انگیز حتی آوازه اش در کل ایران هم پیچیده است.

مگر می گردد به محلات رفت و بوستان دلپذیر این شهر را نادیده گرفت، بوستانی که حتی به نماد شهر محلات تبدیل شده و شهر را بدون آن نمی توان تصور کرد. خیلی ها محلات را به هوای سالم و پاک، چشم اندازهای مجذوب نماینده طبیعی و البته پرورش گل های بهشتی و زینتی می شناسند پس وجود بوستانی رویایی در این شهر اصلا تعجب برانگیز نیست بوستانی که حتی اسمش هم حسی از طراوت و سرزندگی را در وجودتان بیدار می نماید. اما چرا نام این بوستان، سرچشمه شد؟ چون در اینجا چشمه ای پرآب جریان دارد، چشمه ای که از دامنه رشته کوه هفتاد قله سرچشمه می گیرد و آب آن نه تنها برای آبیاری درختان و گل های پارک بلکه برای آب شرب و آبیاری زمین های کشاورزی هم استفاده می گردد.

سرچشمه در واقع نامی چشمه ای پر آب در بلندترین بخش محلات است. پارک سرچشمه در کنار این چشمه ساخته شده تا محلی باشد بای سرگرمی و استراحت خانواده ها. بدون شک در تابستان هیچ چیز مثل نشستن در سایه سار درختان چنار این بوستان و لذت بردن از چشم اندازها روح تان را جلا نمی دهد. به میانه های پارک که برسید جوی آب زلالی نظرتان را جلب می نماید جویی که درختان تنومند و نهال های جوان را سیراب می نماید و طراوتی تازه به فضای پارک می دهد.

بوستان سرچشمه پوشیده از درختان سربفلک کشیده، گل های رنگارنگ، چمن کاری ها و البته دریاچه ای سرگرمیی ست. در میان درختانی که فضای پارک را دل انگیز و با طراوت نموده اند درختان چنار بیشتری به چشم می خورند که طبیعتی بی بدیل را خلق نموده اند. مجذوب نمایندهیت های بوستان سرچشمه آنقدر گردشگران را تحت تاثیر قرار داده که اینجا حدود 8 سال پیش در بین 90 گردشگاه سرگرمیی در جایگاه 9 گردشگری کل ایران نهاده شد.

چیزی که در این پارک بیشتر از همه به چشم می آید به غیر از جوی آب که هوای طراوت بخشی را برای طبیعت به ارمغان آورده گل های رنگارنگ و خوشبو است که چشم اندازهایی خلق نموده تماشایی و فراموش نشدنی. وجود این همه گل های خوشبو و خاص به علت اینه که محلات به شهر گل معروف است و بیشتر گل های این پارک در باغ های سراسر محلات پرورش پیدا می نمایند.

اما محبوب بودن این پارک فقط محدود به چشم انداهایش نیست اینجا آنقدر هوای پاک و تمیزی دارد که نمی توان از استشمام این هوای پر از اکسیژن خالص به این راحتی ها گذشت. با اینکه اراک شهری صنعتی ست و هوای آن چندان پارک نیست اما در شهر محلات قضیه کاملا فرق می نماید؛ هوای پاک محلات اینجا را به بهشت محبوب گردشگران تبدیل نموده است مخصوصا بوستان سرچشمه با این همه درخت و آب و چشمه باید هم یکی از برترین آب و هوا های شهر را داشته باشد. همین ویژگی هاست که مردم زیادی را از شهر صنعتی اراک به این بوستان دلفریب می کشاند تا مدتی را به دور از شهرشان استراحت و سرگرمی نمایند.

همین که تعطیلات می گردد تعداد گردشگران پارک چندین برابر می گردد طبیعت دوستانی که به شوق تجربه طبیعت و هوای پاک راهی این منطقه خوش آب و هوا می شوند. امروز دیگر با شلوغ شدن شهرها و از بین رفتن باغ ها وجود پارک ها مثل موهبتی پیوند دهنده آدم ها و طبیعت است. این پارک ها نه فقط اکسیژن و طراوت به شهرها می بخشند بلکه حال آدم ها را هم خوب می نمایند. بوستان سرچشمه در شمال شهر محلات و خیابان سرچشمه قرار گرفته است، همین که به خیابان سرچشمه بروید خانواده های زیادی را می بینید که با مقداری غذا و زیرانداز در حال رفتن به پارک هستند تا مدتی را در میان طبیعت بگذرانند.

منبع: الی گشت
انتشار: 14 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1401 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2406

به "بوستان سرچشمه، یکی از محبوب ترین جاذبه های استان مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوستان سرچشمه، یکی از محبوب ترین جاذبه های استان مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید