بهترین روش تمیز کردن تلویزیون صفحه تخت

به گزارش سبزوار امروز، مدت زیادی است که تلویزیون های صفحه تخت به یکی از کالا های اصلی منازل تبدیل شده است. دانستن نحوه نگهداری و تمیز کردن تلویزیون های صفحه تخت نسبت به تلویزیون های شیشه ای اهمیت بیشتری دارد. در این مطلب سه روش مختلف تمیز کردن تلویزیون صفحه تخت را یاد بگیرید.

بهترین روش تمیز کردن تلویزیون صفحه تخت

تمیز کردن تلویزیون های صفحه تخت از جنس پلاسما، LED و LCD با روش های مختلفی انجام می گیرد. خبرنگاران قصد دارد سه روش تمیز کردن تلویزیون صفحه تخت را آموزش دهد.

در این روش ها می توانید طی چند مرحله استفاده از پارچه میکروفیبر، تمیزکاری با سرکه و طریقه از بین بردن خش های روی تلویزیون صفحه تخت را یاد بگیرید.

تمیز کردن تلویزیون صفحه تخت با پارچه میکروفیبر

1- تلویزیون را خاموش کنید، خاموش کردن تلویزیون به شما امکان می دهد که لکه، خاک و گرد و غبار را بهتر ببینید و همچنین آسیبی به پیکسل های تلویزیون وارد نکنید.

2- یک پارچه میکروفیبر تهیه کنید. پارچه میکروفیبر همان جنسی است که برای تمیز کردن عینک نیز از آن استفاده می شود. صفحه تلویزیون یا مانیتور را با دستمال میکروفیبر پاک کنید. اگر گرد و خاک به راحتی از روی صفحه تلویزیون پاک نشد، به پیکسل های خاموش فشار وارد نکنید. دستمال را به آرامی چند بار روی صفحه تلویزیون بکشید تا تمیز شود.

توجه: برای تمیز کردن تلویزیون های صفحه تخت از پارچه های کاغذی، دستمال کاغذی یا پیراهن های کهنه استفاده نکنید. این وسایل ساینده هستند و ممکن است روی صفحه تلویزیون خط و خش ایجاد کنند.

3- صفحه تلویزیون را بعد از پاک کردن با دستمال، با دقت بررسی کنید. اگر لکه هایی روی آن باقی مانده بود باید از روش موثرتری استفاده نمایید. یا دوباره دستمال میکرو فیبر را روی لکه بکشید.

4- حالا باید با دستمال میکروفیبر قاب پلاستیکی تلویزیون را تمیز کنید.

تمیز کردن تلویزیون صفحه تخت با آب و سرکه

1- ابتدا تلویزیون را خاموش کنید. سپس درون یک ظرف به مقدار مساوی آب و سرکه بریزید و با هم ترکیب کنید.

2- یک دستمال میکروفیبر را به محلول آب و سرکه آغشته کنید.

3- حال با حرکات دایره ای دستمال میکروفیبر را روی لکه های صفحه تلویزیون بکشید و آن را پاک کنید.

نکات مورد توجه:

  • هرگز به صورت مستقیم محلول آب و سرکه را روی تلوزین نپاشید یا اسپری نکنید. زیرا ممکن است به پیکسل های صفحه نمایش آسیب وارد کند.
  • می توانید به جای استفاده از محلول آب و سرکه، اسپری تمیز کننده صفحه نمایش را از فروشگاه خریداری کنید.
  • از محلول های پاک کننده ای که حاوی آمونیاک، الکل، استون یا اتیل کلراید هستند استفاده نکنید. این مواد شیمیایی اگر به اندازه درست استفاده نشوند به صفحه تلویزیون تخت آسیب می رسانند.

4- با یک دستمال میکروفیبر تمیز، روی صفحه نمایش را خشک کنید. نباید چیزی از محلول سرکه و آب روی صفحه نمایش باقی بماند.

5- یک دستمال کاغذی را درون محلول آب و سرکه فرو کنید و قاب پلاستیکی صفحه نمایش را به خوبی تمیز کنید. سپس با یک دستمال تمیز محلول را از روی قاب پاک کنید.

همچنین بخوانید: تمیز کردن یخچال؛ چگونه یخچال را درست و اصولی تمیز کنیم؟

از بین بردن خش از تلویزیون صفحه تخت

روش اول: دفترچه گارانتی تلویزیون را بررسی کنید. اگر روی تلویزیون شما یک خراش بزرگ افتاده که شامل گارانتی می شود، تلویزیون را به کنندگی فروش ببرید. بهترین گزینه تعویض آن با یک تلویزیون صفحه تخت جدید است.

توجه: اگر از ابتدا سعی کنید خودتان خراش را از بین ببرید ممکن است آسیب بیشتری به صفحه تلویزیون وارد کنید و کنندگی گارانتی دستگاه را از شما قبول نکند.

روش دوم: از یک خمیر ترمیم کننده خراش استفاده کنید. از کنندگی های فروش تلویزیون، خمیر تعمیر خراش را تهیه کنید و با یک دستمال میکروفیبر به آرامی آن را روی قسمت های خراشیده شده بکشید.

روش سوم: یک پنبه را درون وازلین فرو کنید و به آرامی روی خش ها بکشید. با این کار تا حدود زیادی قسمت های خراشیده پر می شود.

همچنین بخوانید: آموزش صحیح تمیز کردن هود آشپزخانه

برگرفته از: Wikihow

منبع: setare.com
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1820

به "بهترین روش تمیز کردن تلویزیون صفحه تخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین روش تمیز کردن تلویزیون صفحه تخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید