استاندار تهران: رویکرد مدیریت شهری در توقف شهر فروشی قابل تقدیر است

به گزارش سبزوار امروز، استاندار تهران از تلاش مدیریت شهری دوره پنجم و کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران برای جلوگیری از شهر فروشی و حفظ قواره شهر قدردانی و تشکر کرد.

استاندار تهران: رویکرد مدیریت شهری در توقف شهر فروشی قابل تقدیر است

به گزارش سبزوار امروز، انوشیروان محسنی بندپی در یکصد و نود و چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش تهران که با حضور اکثریت اعضای این شورا در محل استانداری تهران تشکیل شد، خطاب به محمد سالاری رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر و عضو شورای آموزش وپروش تهران گفت: هرچند تراکم فروشی های غیر مجاز وگسترده در دوره های گذشته مدیریت شهری منجر به بد قواره شدن شهر تهران شده است اما باید از شورای شهر تهران و کمیسیون شهرسازی و معماری آن و همچنین شهرداری تهران در دوره فعلی تشکر کرد که علی رغم وجود بحران مالی شدید، شهرفروشی را متوقف و قواره شهر را حفظ کردند.

وی ادامه داد: ضرورت دارد استانداری و فرمانداری تهران نیز آن ها را در راستا برنامه ها و سیاست هایی که به درستی در دستور کار خود قرار داده اند همراهی کنیم تا در راستای که پیش گرفته اند پیروز باشند و بتوانند به درآمدهای پایدار دست یابند.

بندپی گفت: اینگونه راستا ساخت و ساز های بی ضابطه و بی قانون که منجر به بدقواره شدن شهر می شود و مسائل عدیده ای را برای شهر و شهروندان و مدیریت شهر به همراه آورده و خواهد داشت، مسدود شود.

استاندار تهران در انتقاد به برج سازی های بی ضابطه در شهر تهران گفت: در دوره های گذشته آنقدر ساختمان ها بی ضابطه و برج های بی قواره وبدون رعایت پیوست های مطالعاتی در شهر تهران ساخته شده است که دیگر خیابان ها دیده نمی شوند و با وقوع زلزله ای در تهران و تخریب هر کدام از آن ها مسائل زیادی در امداد رسانی و جلوگیری از مسائل بعدی ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به گزارش فولادوند رییس آموزش و پرورش شهر تهران از همکاری پیگیرانه اعضای شورای شهر و شهرداری تهران در خصوص بهینه سازی فضاهای آموزشی و اجرای بندهای د و ه تبصره نهم قانون بودجه سال های 97 و 98 کل کشور جهت تغییر کاربری، بهینه سازی و مقاوم سازی اماکن آموزشی و ساخت فضاهای جدید آموزشی در مناطق غیر برخوردار شهر تقدیر کرد.

وی، همچنین از اهتمام محمد سالاری رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در خصوص به سرانجام رساندن این مهم و بهینه سازی املاک آموزش وپرورش شهر تهران و نیز تلاش ها و تصمیماتی که در زمینه تامین کاربری های آموزشی در فرایند تدوین وت صویب طرح تفصیلی ویژه منطقه 22 تهران داشته و دارند تشکر کرد.

بندپی اضافه نمود: ما آمادگی داریم جلسه فوق العاده ای را در خصوص موضوعات مطرح شده و با اولویت جبران کمبود فضاهای آموزشی و ایمن سازی مدارس و فضاهای موجود در مقابل حریق و ایستایی با آقایان سالاری، محسن هاشمی ریاست شورای شهر و پیروز حناچی شهردار تهران داشته باشیم.

وی ادامه داد: با همراهی فرماندار تهران و معاونت سیاسی استانداری بتوانیم به پیشبرد برنامه های مدیریت شهری کمک کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1391

به "استاندار تهران: رویکرد مدیریت شهری در توقف شهر فروشی قابل تقدیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار تهران: رویکرد مدیریت شهری در توقف شهر فروشی قابل تقدیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید