512 برنامه قرآنی در آذربایجان غربی برگزار شد

به گزارش سبزوار امروز، حجت الاسلام محمد داداش زاده در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه این برنامه قرآنی از ابتدای سالجاری تاکنون برگزار شده است اظهارداشت: بیش از 10 هزار نفر از این برنامه های قرآنی بهره مند شده اند.

512 برنامه قرآنی در آذربایجان غربی برگزار شد

وی با بیان اینکه این برنامه ها شامال 30 محفل انس با قرآن، 15 مراسم با قرآن، 49 مراسم جزء خوانی و 31 جلسه تصحیح قرائت قرآن و اذکار نماز است عنوان کرد: همچنین در این مدت هشت کارگاه تفسیر موضوعی در شش شهرستان نیز برگزار شده است.

حجت الاسلام داداش زاده ادامه داد: قرآن گنجینه ارزشمند اسرار، منشور و اساس حیات انسان‌ها و صحیفه انقلاب اسلامی است لذا با توجه به اینکه انقلاب اسلامی ایران نیز برگرفته از متن و بطن قرآن کریم است باید در راستای ترویج هر چه بیشتر فرهنگ قرآنی در سطح جامعه تلاش کرد.

وی با اشاره به فعالیت 350 موسسه و خانه قرآنی شهری و روستایی در سطح استان اظهارداشت: تاکنون این موسسات دوره های مختلف قرآنی در مناسبت های دینی و مذهبی برگزار کرده اند که از جمله برگزاری 30 محفل انس با قرآن، 10 دوره تفسیر بینات از مهمترین این برنامه ها است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی از برگزاری 50 جلسه ثابت حفظ قرآن کریم و 20 جلسه ثابت صوت و لحن قرآن کریم به همراه برگزاری دوره توانمندسازی مدیران موسسات قرآنی تا پایان سالجاری خبر داد.

حجت الاسلام داداش زاده با بیان اینکه 60 کانون فرهنگی تبلیغی در استان وجود دارد، افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته 40 کارگاه آموزشی زندگی با سبک قرآنی اوایل مرداد به صورت یک روزه در سطح استان برگزار شد.

وی همچنین از برگزاری دوره های تخصصی و عمومی قرآن کریم در استان خبر داد و اظهارداشت: این دوره های آموزشی در حال برگزاری است و طی آن هشت هزار نفر از این دوره های آموزشی بهره مند می شوند.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 26 مرداد 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 16

به "512 برنامه قرآنی در آذربایجان غربی برگزار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "512 برنامه قرآنی در آذربایجان غربی برگزار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید