2500 هکتار اراضی خراسان جنوبی به سیستم های نوین آبیاری مجهز شد

به گزارش سبزوار امروز، محمدحسن غلامی ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در هفته دولت سال جاری 270 پروژه قابل افتتاح در حوزه آب و خاک خواهد بود.

2500 هکتار اراضی خراسان جنوبی به سیستم های نوین آبیاری مجهز شد

وی با بیان اینکه از مجموع 270 پروژه 90 پروژه مربوط به اجرای سیستم های نوین آبیاری است، اضافه کرد: در این راستا 14 میلیارد تومان سرمایه گذاری اجرا شده است.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امروز با توجه به وضعیت آبی موجود در استان، صرفه جویی باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: خوشبختانه استان خراسان جنوبی در اجرای سیستم های نوین آبیاری رتبه چهارم را در سطح کشور دارد.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تا کنون دو هزار و 460 هکتار اجرای سیستم های نوین آبیاری داشته ایم، عنوان نمود: از مجموع پروژه های هفته دولت 26 پروژه مربوط به انتقال آب با لوله با سرمایه گذاری یک میلیارد و 60 میلیون تومان است.

غلامی ادامه داد: از مجموع پروژه ها همچنین 45 پروژه در حوزه قنوات با دو میلیارد و 600 میلیون تومان سرمایه گذاری، 95 پروژه مربوط به احداث استخر ذخیره آب کشاورزی و 14 پروژه با یک میلیارد تومان سرمایه گذاری مربوط به حوزه تجهیز و نوسازی راه های دسترسی است.

مهدی بهدانی، مدیر امور سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: از مجموع پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت امسال 266 پروژه مربوط به اعتبارات تسهیلاتی و سرمایه گذاری بانکی است.

وی ادامه داد: از مجموع 266 پروژه تسهیلات بانکی 118 پروژه مربوط به آب و خاک، 81 پروژه دام و طیور، 5 پروژه عشایر، 17 پروژه بخش باغبانی، 11 پروژه زیربخش های دامپزشکی، 5 پروژه شیلات، 7 پروژه صنایع کشاورزی و 22 پروژه مربوط به مکانیزاسیون بخش کشاورزی است.

مدیر امور سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه 7 پروژه در بخش صنایع تبدیلی وجود دارد که عمده آن ها مربوط به فرآوری است، اضافه کرد: فرآوری پسته در شهرستان فردوس، احداث سردخانه، فرآوری پسته در بشرویه و کشتارگاه طیور در شهرستان طبس از جمله این پروژه ها است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 109

به "2500 هکتار اراضی خراسان جنوبی به سیستم های نوین آبیاری مجهز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2500 هکتار اراضی خراسان جنوبی به سیستم های نوین آبیاری مجهز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید