10 پروژه ساختمانی در محدوده بافت تاریخی سبزوار تعطیل شد

به گزارش سبزوار امروز، مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی سبزوار گفت: با پیگیری این نهاد 10 پروژه ساختمان سازی در محدوده و حریم بافت تاریخی این شهر تعطیل و مهر و موم شد.

10 پروژه ساختمانی در محدوده بافت تاریخی سبزوار تعطیل شد

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش سبزوار امروز به نقل از ایرنا، محسن برآبادی اظهار کرد: بر مبنای ضوابط بافت تاریخی، ارتفاع مجاز برای ساختمان های در حال ساخت درون این بافت هفت و نیم متر در دو طبقه است.

وی ادامه داد: با وجود ابلاغ این ضوابط و لازم الاجرا بودن آن بعضی از مالکان با احداث ساختمان های چند طبقه و پرداخت جریمه در کمیسیون ماده صد شهرداری، بافت تاریخی شهر سبزوار در خراسان رضوی را مخدوش نموده اند.

مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی سبزوار گفت: به همین دلیل 10 پروژه ساختمانی ازسوی شهرداری تعطیل و پلمب شد تا تصمیم مناسب و قانونی در این باره گرفته گردد.

وی اضافه کرد: این شهر با معماری درونگرا و مصالح بومی خشتی و آجری در حاشیه کویر واقع شده است و بافت تاریخی آن با 50 اثر تاریخی ثبتی و 100 اثر شناسایی شده شامل مسجد جامع، بازار و محلات مسکونی 180 هکتار وسعت دارد.

پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی سبزوار سال 96 با هدف صیانت از آثار تاریخی و توسعه گردشگری در محل خانه امین التجار مشهدی این شهر راه اندازی شد.

960 اثر تاریخی، فرهنگی و معنوی در سبزوار وجود دارد که تا به امروز 162 اثر از این تعداد در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1546

به "10 پروژه ساختمانی در محدوده بافت تاریخی سبزوار تعطیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 پروژه ساختمانی در محدوده بافت تاریخی سبزوار تعطیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید