گلو درد کرونایی این ویژگی را دارد

به گزارش سبزوار امروز، خبرنگاران : بعضی علائم گلودرد ناشی از ابتلا به کرونا با سایر گلودردهای ناشی از سایر بیماری ها متفاوت است.

گلو درد کرونایی این ویژگی را دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، علائم ناشی از ویروس کرونا کاملاً شایع و مشابه علائم سایر بیماری های تنفسی است. بنابراین، طبیعی است که نسبت به هر نشانه ای که شبیه علائم کووید-19 باشد، احساس اضطراب داشته باشیم.

با توجه به اینکه فصل سرماست و سایر عفونت های ویروسی هم شایع هستند، گلودرد به یکی از مهم ترین نگرانی ها تبدیل شده است. به گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC)، مبتلایان علاوه بر تب، سرفه و خستگی، گلودرد را نیز تجربه می نمایند. با این حال، این بدان معنا نیست که هر گلودردی نشانه عفونت کووید است.

گلودرد می تواند بر اثر عفونت یا عوامل محیطی مانند هوای خشک ایجاد گردد. گلودرد را می توان به سه قسمت تقسیم کرد و بر اساس بخشی از گلو که تحت تاثیر قرار گرفته، قابل تفکیک است. در حالی که فارنژیت ناحیه پشت دهان را تحت تأثیر قرار می دهد، التهاب لوزه تورم و قرمزی لوزه ها است. نوع سوم لارنژیت است، تورمی که در حنجره ایجاد می گردد.

آیا گلودرد یکی از علائم رایج کووید-19 است؟

گلودرد علاوه بر اینکه یکی از علائم رایج سرماخوردگی و آنفولانزا است، طبق گزارش CDC، از علائم شایع کووید-19 هم محسوب می گردد. با این حال، این علامت کمتر از باقی علائم شایع است و ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد. در حالی که ویروس کرونا نوعی بیماری تنفسی است، ویروس ها به راحتی وارد بینی و گلو می شوند و درد ایجاد می نمایند.

گلودرد های دیگر در مقابل گلودرد ناشی از کووید-19: تفاوت چیست؟

گلودرد در بیماران کووید-19 وقتی ایجاد می گردد که ویروس به غشا های مرتبط با بینی و گلو وارد و باعث تورم آن ها گردد. به طور مشابه، در صورت سرماخوردگی شایع و بیماری های دیگر مانند آنفولانزا، گلودرد به همان روش تحریک می گردد. با وجود این، در حالی که گلودرد در بیماری های دیگر در مراحل اولیه رخ می دهد، بیماران مبتلا به کووید-19 همراه سایر علائم غالب مانند تب، سرفه خشک و خستگی، گلودرد خواهند داشت.

بنابراین، اگر فقط در ناحیه گلو احساس درد دارید و نشانه دیگری ندارید، احتمالاً یک گلودرد استرپتوکوکی یا وضعیتی است که به دلیل عفونت یا بیماری غیر از کووید-19 ایجاد شده است. با این حال، اگر می خواهید 100 درصد مطمئن باشید، باید هوشیار بوده و تست بدهید.

بیماری های دیگر که می توانند منجر به گلودرد شوند

علاوه بر کووید-19، گلودرد در افراد مبتلا به سرماخوردگی، آلرژی های فصلی، آنفولانزا و سایر بیماری های تنفسی نیز رخ می دهد. این مشکل همچنین می تواند توسط عوامل محیطی مانند هوای خشک ایجاد گردد.

درمان ها

در حالی که مبارزه با کووید-19 ادامه دارد، گلودرد های دیگر با دارو های تجویزی و خانگی قابل درمان است. نوشیدن آب فراوان می تواند به بهبود سریع تر شما یاری کند. غرغره با محلول آب نمک نیز برای تسکین درد گلو موثر است. به علاوه، شما می توانید از یک دستگاه مرطوب نمایند هوا برای افزودن رطوبت به فضای خانه بهره ببرید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1748

به "گلو درد کرونایی این ویژگی را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلو درد کرونایی این ویژگی را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید