کنترل ارتش سوریه بر 90 کیلومتر دیگر از مرزهای خود با ترکیه

به گزارش سبزوار امروز، یگان های ارتش سوریه در ادامه عملیات استقرار نیروهای خود در مرز این کشور با ترکیه در حومه شمالی الحسکه، مواضع خود را در امتداد مرزهای دو کشور به طول 90 کیلومتر تثبیت کردند.

کنترل ارتش سوریه بر 90 کیلومتر دیگر از مرزهای خود با ترکیه

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پیشروی ارتش سوریه در مرزهای این کشور با ترکیه در چارچوب عملیات استقرار نیروهای سوری که چند روزی است همزمان با توقف درگیری ها در شمال سوریه شروع شده است، همچنان ادامه دارد.

خبرگزاری سانا در این باره گزارش داد که ارتش سوریه در این عملیات پیروز شدند نیروهای خود را در حدود 90 کیلومتر در حد فاصل میان شهر راس العین تا قامشلی، مستقر کند.

بر اساس این گزارش، استقرار نیروهای سوری در این منطقه در راستای عمل به وظیفه ملی مبنی بر دفاع از خاک کشور و آمادگی آنها برای مقابله با حملات ترکیه علیه خاک سوریه است.

خبرنگار سانا گفت که یگان هایی از ارتش سوریه عملیات استقرار خود را در روستاها و شهرک های دودان- قصر شرک-حاصدة فوقانی-عامودة-الجوهریة-تل حمدون- خرزة فوقانی-الدار- ابو جرادة- القرمانیة- کربشک- السلام علیک- ربة حاج ابراهیم- العرادة- لبوة- فقیرة- الابراهیمیة- مشیرفة الاسعدیة- باب الفرج -و الشکریه در منطقه تل تمر واقع در ریف شمال غربی الحسکه شروع نموده اند.

طی دو روز گذشته، یگان های ارتش سوریه تسلط خود را بر روستای أم حرملة، باب الخیر، أم عشبة، الأسدیة در ریف جنوب شرقی شهر رأس العین تقویت نموده و مسافت خود را تا مرزهای ترکیه به سه کیلومتر کاهش داده بودند. به موازات استقرار در این شهرک در مرز با ترکیه، ارتش سوریه همچنین در شهر درباسیه در شمال شرق الحسکه نیز مستقر شده و هنگام ورود، اهالی شهر به استقبال ارتش رفتند.

ارتش سوریه نیمه شب گذشته بعد از گذشت هفت سال، در شهرک عامودا از توابع استان الحسکة در شمال شرق سوریه مستقر شد. عامودا در نزدیکی مرز با ترکیه واقع شده است و پس از عقب نشینی شبه نظامیان کُرد -طبق توافق روسیه و ترکیه در سوچی- ارتش سوریه اندک اندک مساحتی را که تحت کنترل می گیرد، افزایش می دهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 918

به "کنترل ارتش سوریه بر 90 کیلومتر دیگر از مرزهای خود با ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل ارتش سوریه بر 90 کیلومتر دیگر از مرزهای خود با ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید