کلیات طرح تامین کالاهای اساسی در خانه ملت تصویب شد

به گزارش سبزوار امروز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز با کلیات طرح تامین کالاهای اساسی موافقت کردند.

کلیات طرح تامین کالاهای اساسی در خانه ملت تصویب شد

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران از تسنیم، آنالیز کلیات طرح تامین کالا های اساسی در دستورکار امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی قرار داشت.

در جریان آنالیز طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی، نمایندگان کلیات این طرح را با 213 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 242 نماینده حاضر در صحن به تصویب رساندند.

محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درتشریح گزارش این کمیسیون در رابطه با طرح مذکور گفت: در شرایط کنونی شرایط مالی کشور به دلیل جنگ ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران، نامناسب بوده و مردم با مشکلاتی از جمله افزایش سرسام آور قیمت ها و تامین سخت کالاهای اساسی مواجهند. حال در طرح ارائه شده قرار است که کالاهای اساسی با قیمت معقول و مناسب در اختیار اقشار مورد نظر قرار گیرد.

وی اضافه نمود: از ابتدای شروع به کار مجلس یازدهم جلسات متعددی با حضور کارشناسان مختلف برای آنالیز و تدوین طرح تامین کالاهای اساسی برگزار گردید، از این رو اقدامات لازم برای تدوین طرح صورت گرفت. حال خوشبختانه طرح ارائه شده از نظر منبع تامین اعتبار مسئله ای ندارد و اعضای کمیسیون به این مسئله توجه داشتند که منابعی را در نظر نگیرند که تورم زا باشد. همچنین منابعی انتخاب شده که در دسترس و قابل حصول باشند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه افراد مشمول طرح تامین کالاهای اساسی حدود 60 میلیون نفر هستند، گفت: این افراد شناسایی شده و بعد از تصویب و اجرای قانون احتیاج به آنالیز و شناسایی مجدد نیست. یکی دیگر از محورهای طرح مذکور، تامین بخشی از اعتبارات همسان سازی حقوق بازنشستگان است تا آن قانون نیز به طور کامل اجرایی گردد، بنابراین در کل حدود 50 هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح مذکور در نظر گرفته شده که 30 هزار میلیارد تومان آن برای تامین کالاهای اساسی، 10 هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، لشگری و کشوری و 10 هزار میلیارد تومان برای یاری به اجرای طرح های عمرانی در گوشه و کنار کشور در نظر گرفته شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1574

به "کلیات طرح تامین کالاهای اساسی در خانه ملت تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیات طرح تامین کالاهای اساسی در خانه ملت تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید