کتابخانه تخصصی کازرون شناسی در دانشگاه سلمان فارسی راه اندازی می گردد

به گزارش سبزوار امروز مهدی رضایی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ضمن اعلام این مطلب، گفت: شهرستان کازرون به دلیل سابقه طولانی مدت تاریخی و همچنین تأثیرگذاری های متعدد در رویدادهای مختلف اجتماعی و فرهنگی به ویژه در حوزه جنوب کشور، از جهات گوناگون عرصه وسیعی را برای انجام مطالعات مختلف فراهم نموده است که این ویژگی باعث شده در دوره های مختلف تاریخی و به ویژه در عصر حاضر، کتاب های متعددی پیرامون آن نوشته گردد.

کتابخانه تخصصی کازرون شناسی در دانشگاه سلمان فارسی راه اندازی می گردد

جهت دریافت خدمات اجرای سقف روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

وی در ادامه اضافه نمود: با توجه به اهمیت و ضرورت پرداختن هرچه بیشتر به زوایای مختلف این شهرستان از منظرهای علمی و در جهت بسترسازی برای افزایش مطالعات مرتبط با کازرون، با تکیه به ظرفیت های علمی موجود در دانشگاه سلمان فارسی، راه اندازی کتابخانه تخصصی کازرون شناسی را در دستور کار فرهنگی دانشگاه قرار دادیم که با نگاه مثبت و حمایت قابل توجه هیئت رییسه و به ویژه ریاست محترم دانشگاه، این کتابخانه به زودی دایر خواهد شد.

رضایی همچنین تاکید نمود: کانون دانشجویی کازرون شناسی این دانشگاه، فعالیت های مرتبط با تهیه فهرست منابع را دنبال نموده و به موازات آن در حال تهیه و تجمیع کتب و منابع مرتبط با این حوزه هستیم.

وی درباره منابعی که در این کتابخانه جمع آوری خواهد شد، اضافه نمود: در کوشش هستیم علاوه بر کتاب هایی که به صورت مستقیم به حوزه های مرتبط با کازرون پرداخته اند، به تدریج بعضی دیگر از کتب و منابعی که می توانند برای پژوهشگران مرتبط با حوزه کازرون شناسی مفید باشند را به این مجموعه اضافه کنیم. علاوه بر آن کتاب هایی که توسط کازرونی ها تألیف یا ترجمه شده است را نیز در این کتابخانه گردآوری خواهیم نمود. همچنین خاتمه نامه ها و رساله هایی که تا به امروز در دانشگاه سلمان فارسی و سایر دانشگاه ها در ارتباط با کازرون نوشته شده اند نیز منابع دیگر این کتابخانه خواهند بود که البته در این خصوص به همکاری های سایر پژوهشگران نیز نیازمندیم. علاوه بر این موارد، جمع آوری نسخه های خطی یا تصاویر این دست از نسخ که مربوط به آثار چهره های کازرونی باشد نیز از دیگر منابع این کتابخانه محسوب خواهند شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه سلمان فارسی همچنین با اشاره به اهداف بلندمدتی که برای کتابخانه تخصصی کازرون شناسی در نظر گرفته شده است، گفت: امیدواریم راه اندازی این کتابخانه گامی عملی برای حرکت به سمت تشکیل مرکز اسناد کازرون باشد تا بتوانیم در آینده با فراهم شدن سایر زیرساخت های لازم، این مرکز را نیز در دانشگاه سلمان فارسی راه اندازی کنیم.

رضایی در خاتمه ضمن اشاره به اینکه با تکیه به چنین بسترهایی می توان انگیزه های بیشتری برای راهنمایی خاتمه نامه ها و پژوهش های عمومی به سمت مسایل مرتبط با کازرون به وجود آورد، ابراز امیدواری کرد با مشارکت هرچه بیشتر اهالی فرهنگ در این شهرستان، بتوانیم این کتابخانه را به بستری غنی برای انجام مطالعات و پژوهش های مرتبط با کازرون تبدیل کنیم.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1202

به "کتابخانه تخصصی کازرون شناسی در دانشگاه سلمان فارسی راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتابخانه تخصصی کازرون شناسی در دانشگاه سلمان فارسی راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید