پرداخت تسهیلات به 87طرح اشتغالزای روستایی حوزه گردشگری تصویب شد

به گزارش سبزوار امروز، سعید فرخی عصر شنبه در نشست آنالیز و پیگیری روند پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی استان مرکزی در بخش گردشگری که در اراک برگزار گردید، گفت: در حوزه گردشگری، بوم گردی و صنایع دستی، 132 طرح اشتغال روستایی در استان مرکزی توسط اداره کل میراث فرهنگی و کارگروه اشتغال آنالیز و به بانک های عامل برای گرفتن تسهیلات معرفی گردیده است.

پرداخت تسهیلات به 87طرح اشتغالزای روستایی حوزه گردشگری تصویب شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی اضافه نمود: تسهیلات مورد احتیاج برای اجرایی شدن این تعداد طرح های حوزه گردشگری، بوم گردی و صنایع دستی، 65میلیارد تومان است.

فرخی اعلام کرد: در حال حاضر از 132 طرح مذکور، 87 طرح با رقم تسهیلات یازده میلیارد و 500 میلیون تومان در بانک های عامل استان مصوب گردیده که تسهیلات گرفتن نمایند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی خاطرنشان ساخت: همچنین 45 طرح با رقم تسهیلات 53میلیارد تومان نیز در بانک های عامل در دست آنالیز است که اگر مجموع 132 طرح مصوب شوند و تسهیلات مورد احتیاج تعلق گیرد، 245 فرصت شغلی در استان ایجاد می شود.

وی توضیح داد: مجموع طرح های اشتغال روستایی که تا به امروز در استان مرکزی به بانک های عامل معرفی گردیده اند، یک هزار و 256 طرح در حوزه های کشاورزی، صنعت، خدمات، گردشگری و... است که برای این طرح ها بایستی 374 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی ادامه داد: از تعداد ذکرگردیده، 738 طرح در بانک های عامل در دست آنالیز است و 518 طرح نیز مصوب گردیده که تسهیلات گرفتن نمایند که اگر مجموع این طرح ها محقق شود، بیش از یک هزار و 730 فرصت شغلی در روستاهای استان ایجاد می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 شهریور 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 54

به "پرداخت تسهیلات به 87طرح اشتغالزای روستایی حوزه گردشگری تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت تسهیلات به 87طرح اشتغالزای روستایی حوزه گردشگری تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید