واکنش وزارت خارجه به تصویب طرح محدودیت روابط با ایران در مجلس کانادا

به گزارش سبزوار امروز، سخنگوی وزارت امور خارجه تصویب طرح محدود کننده روابط با ایران در مجلس عوام کانادا و مطرح کردن بعضی ادعاها و اتهامات علیه نهادهای نظامی کشورمان در خلال آن را محکوم کرد.

واکنش وزارت خارجه به تصویب طرح محدودیت روابط با ایران در مجلس کانادا

برای دریافت خدمات ویزای مولتی کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران، بهرام قاسمی امروز چهارشنبه با ابراز ناخرسندی از این اقدام غیرسازنده مجلس عوام کانادا گفت: هرچند، تصویب این طرح در مراحل اولیه قرار داشته و تا تبدیل آن به قانون باید مراحل دیگری را طی نماید اما در صورت تصویب نهایی، بی شک یک خطای راهبردی و اساسی با آثاری مخرب خواهد بود.

سخنگوی وزارت امورخارجه همچنین اعلام کرد: مطرح شدن چنین طرحی ناشی از فقدان اطلاعات دقیق و کافی قانونگذاران کانادایی از مواضع روشن و منطقی جمهوری اسلامی ایران در مقابله با پدیده شوم تروریسم است.

قاسمی خاطر نشان کرد: مردم ایران طی دهه های گذشته، خود یکی از قربانیان تروریسم خشن و افسارگسیخته مورد حمایت بعضی کشورهای خارجی معین هستند؛ از این رو و با توجه به مبانی اخلاقی و آموزه های فرهنگی اصیل خود بخصوص در دوران اخیر و به موازات رشد افراط گرایی و تروریسم در سطح منطقه و دنیا، همیشه پیشگام مبارزه با این پدیده های نامبارک بوده و خواهد بود و افکار عمومی دنیا، انتساب اتهامات واهی و نادرستی همچون حمایت ایران از تروریسم را هرگز نخواهند پذیرفت.

سخنگوی وزارت امور خارجه با هشدار نسبت به پیامدهای تصویب چنین طرح های ناسنجیده و بی پایه ای ابراز امیدواری کرد که دولت کانادا با آگاهی کامل از سیاست های روشن جمهوری اسلامی ایران و با درک شرایط خطیر امروز منطقه و دنیا، مانع تصویب نهایی این طرح و تاثیر مخرب آن بر روابط دو کشور گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 710

به "واکنش وزارت خارجه به تصویب طرح محدودیت روابط با ایران در مجلس کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزارت خارجه به تصویب طرح محدودیت روابط با ایران در مجلس کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید