واکنش وزارت خارجه به احتمال دخالت هلند در ماجرای خرابکاری در تأسیسات نطنز

به گزارش سبزوار امروز، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت وزارت امور خارجه اخبار مربوط به نقش داشتن سرویس های امنیتی هلند در خرابکاری در سایت هسته ای نطنز را در دست آنالیز دارد.

واکنش وزارت خارجه به احتمال دخالت هلند در ماجرای خرابکاری در تأسیسات نطنز

در سفر با تور هلند از کشور گلهای لاله دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل سبزوار امروز، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در واکنش به خبر منتشره در مورد احتمال مشارکت سرویس امنیتی هلند در خرابکاری سایت هسته ای نطنز به وسیله ویروس استاکس نت اعلام نمود این خبر با دقت از سوی وزارت امورخارجه و سفارت کشورمان در هلند در دست آنالیز قرار گرفته است.

موسوی اضافه نمود: در همین ارتباط نیز صبح امروز (12 شهریور98) رییس اداره اول غرب اروپای وزارت امور خارجه در ملاقات با معاون مدیر کل سیاسی وزارت خارجه هلند که در سفر از قبل تنظیم شده در تهران بسر می برد مراتب نگرانی و حساسیت جمهوری اسلامی را با هیات هلندی و سفیر این کشور در تهران مطرح و هیئت هلندی در پاسخ اظهار داشته است که موضوع را به دولت متبوع خود منعکس خواهد نمود.

روز دوشنبه یک رسانه غربی در گزارشی مدعی شد با دخالت سرویس های امنیتی هلند، داده های حساسی از تأسیسات هسته ای نطنز جمع آوری شده و آمریکایی ها توانسته اند به یاری این داده ها در سال 2007 ویروس استاکس نت را وارد سامانه های دیجیتال تأسیسات نطنز نمایند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 660

به "واکنش وزارت خارجه به احتمال دخالت هلند در ماجرای خرابکاری در تأسیسات نطنز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزارت خارجه به احتمال دخالت هلند در ماجرای خرابکاری در تأسیسات نطنز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید