هایدن: به رغم اختلاف نظرها، مک کین هرگز به لغو مجوز امنیتی ام فکر نکرد

به گزارش سبزوار امروز، مایکل هایدن، مدیر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در صحبت هایی درباره جان مک کین، سناتور جمهوری خواه آمریکایی که روز شنبه در اثر سرطان جان باخت، گفت با وجود آنکه در زمان حیات مک کین با او اختلاف نظر داشته اما هیچ گاه مک کین خواستار این نبود که هایدن مجوز دسترسی امنیتی خود را از دست بدهد.

هایدن: به رغم اختلاف نظرها، مک کین هرگز به لغو مجوز امنیتی ام فکر نکرد

به گزارش سبزوار امروز، به نقل از پایگاه هیل، مایکل هایدن، مدیر سابق سازمان سیا در توئیتی نوشت: هنگامی که من در سیا بودم، سناتور جان مک کین در چندین مورد به من نیش و کنایه زد اما حتی یکبار او به فکرش نرسید که من به تلافی این اختلاف نظرها باید مجوز امنیتی خود را از دست بدهم. واقعا اینطور بود. روحت در آرامش باشد قهرمان آمریکا.

مک کین روز شنبه در سن 81 سالگی بعد از یک درگیری طولانی مدت با بیماری سرطان مغزی جان خود را از دست داد.

مایکل هایدن یکی از چندین مقام جامعه اطلاعاتی آمریکا است که یاد و خاطره این کاندیدای سابق ریاست جمهوری حزب جمهوری خواه را گرامی داشت.

جان برنان، مدیر سابق دیگر سازمان سیا نیز که اخیرا به شدت با دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا بر سر از دست دادن مجوز دسترسی امنیتی اش مشکل پیدا نموده از مک کین تحسین کرد.

برنان بعد از فوت مک کین او را مردی آکنده از وطن پرستی، شجاعت و صداقت عظیم توصیف کرد.

برنان در توئیتی نوشت: سناتور جان مک کین مردی آکنده از شجاعت، وطن پرستی و صداقت عظیم بود و در تاریخ به عنوان یکی از بزرگترین قهرمانان ما نامش ثبت شد.

او ادامه داد: دوران خدمت او و همچنین احترام و نجابت او در مقابل دیگران باید یک الگوی درخشان برای همه آمریکایی ها باشد.

این در حالی است که برنان و هایدن هر دو با دولت دونالد ترامپ شدیدا اختلاف نظر دارند.

هایدن یکی از چند مقام ارشد اطلاعاتی سابق آمریکا است که نامش به عنوان کاندیدای احتمالی از دست دادن مجوز امنیتی بعد از اتفاق مشابه برای جان برنان مطرح گردیده است.

هایدن ماه گذشته میلادی به ترامپ هشدار داد اگر مجوز امنیتی او را هم لغو کند این هیچ تاثیری بر چیزی که او می گوید یا می نویسد نخواهد گذاشت.

او اخیرا به چند مقام متعلق به دولت باراک اوباما توضیح داد که آنها نمی توانند اجازه دهند که این اقدامات ترامپ ادامه پیدا کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 مهر 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 133

به "هایدن: به رغم اختلاف نظرها، مک کین هرگز به لغو مجوز امنیتی ام فکر نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هایدن: به رغم اختلاف نظرها، مک کین هرگز به لغو مجوز امنیتی ام فکر نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید