میزان و نحوه جبران خسارات حاصل از سیلاب دزفول در حال جمع بندی است

به گزارش سبزوار امروز، عباس پاپی زاده در مصاحبه با خبرنگاران، اظهار کرد: پس از وقوع سیلاب روز پنجشنبه، پیگیری های خوبی به همراه فرماندار دزفول و استاندار خوزستان برای آنالیز میزان خسارات به دامداران و کشاورزان دزفول و نحوه جبران آن در حال اجرا است.

میزان و نحوه جبران خسارات حاصل از سیلاب دزفول در حال جمع بندی است

وی اضافه نمود: آمار خسارت های دزفول بر اثر سیل و توفان به مدیریت بحران استان خوزستان اعلام می گردد تا با فوریت کار بازسازی آنها شروع گردد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در سه حوزه راه، کشاورزی و دامداری خسارات زیادی به مردم شهرستان به ویژه روستاییان و عشایر وارد شده، گفت: متاسفانه سیلاب در برخی نقاط باعث خسارت صد درصدی به مزارع شده است.

پاپی زاده مطرح نمود : پس از تماس با استاندار خوزستان، مدیر کل امور عشایر خوزستان ، مدیر کل راهداری و همچنین مدیر کل جهاد کشاورزی برای آنالیز خسارات وارده حاصل از سیلاب اخیر به دزفول سفر خواهند کرد.

عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی توضیح داد: پس از معین میزان خسارت برنامه ریزی برای نحوه جبران خسارات وارده انجام خواهد شد و قطعا بسته های جبرانی در این سه حوزه به ویژه کشاورزی در نظر خواهد گرفت.

به گزارش سبزوار امروز، پنجشنبه گذشته 60 میلی متر بارندگی در کمتر از دو ساعت در دزفول به ثبت رسید.

بر اثر سیل و توفان پنجشنبه، علاوه بر مسدود شدن تعدادی از راه های ارتباطی روستایی دربخش های مختلف شهرستان و آبگرفتگی شدید معابر در نقاط مختلف دزفول، تعدادی دام تلف و مزارع کاهو، گندم، ذرت، سبزی و صیفی شهرستان دزفول نیز دچار خسارت شدید شدند.

آبگرفتگی در برخی منازل شهری و روستایی و چادرهای عشایری موجب اسکان موقت آنان در چادرهای هلال احمر و کمپ نوروزی شهرداری شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 291

به "میزان و نحوه جبران خسارات حاصل از سیلاب دزفول در حال جمع بندی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان و نحوه جبران خسارات حاصل از سیلاب دزفول در حال جمع بندی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید