موشک های کروز هوایی در مرحله آزمایش هستند

به گزارش سبزوار امروز، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، از مرحله آزمایشی موشک های کروز هوایی اطلاع داد.

موشک های کروز هوایی در مرحله آزمایش هستند

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران، امیر سرتیپ امیر حاتمی در گفتگویی از مرحله آزمایشی موشک های کروز هوایی اطلاع داد و گفت: یک موشک کروز برد بلند هم برای هواپیماها داریم که امیدواریم بتوانیم آن را به موقع به اتمام برسانیم.

وی اضافه کرد: کار برای فراوری این موشک کروز برد بلند در وزارت دفاع با جدیت به پیش می رود و از آنجا که یک کار تحقیقاتی است، اگر با مانع فنی روبرو نشود در موعد مقرر به نتیجه خواهد رسید.

وزیر دفاع با اشاره به اینکه وزارت دفاع در زمینه انواع موشک های کروز کار می نماید، گفت: در نمایشگاه دفاعی 22 بهمن سال گذشته هم موشک های کروز زمین به زمین هویزه و سومار به نمایش گذاشته شد که برد آن ها حدود هزار و 400 کیلومتر است.

امیر حاتمی با اشاره به صعود ایران از رتبه بیست و سوم به چهاردهم در توان دفاعی، ادامه داد: اگر سنجش دقیقی صورت بگیرد، حتما رتبه واقعی ما بالاتر از این رقم خواهد بود.

وی تاکید نمود: این رتبه بندی را موسسه های بین المللی براساس شاخص هایی انجام می دهند و قدرت رزمی کشورهای مختلف را با تطبیق داده ها می سنجند و یک رتبه ای را اعلام می نمایند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح توضیح داد: اما چون آن ها از یکسری ویژگی های ما مثل قدرت روحی، آموزش، تجربه و انگیزه های الهی رزمندگان ما اطلاع درستی ندارند نمی توانند با دقت این توان دفاعی را بسنجند.

امیر حاتمی درباره مشارکت وزارت دفاع در فراوری واکسن کرونا هم، گفت: همکاران ما باتوجه به ظرفیت های بالایی که در حوزه های علم و فناوری در اختیار دارند، یاری موثری به همکاران وزارت بهداشت می نمایند و ما امیدوار هستیم که بتوانیم در تامین واکسن کرونا هم نقش موثری ایفا کنیم.

4082/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1563

به "موشک های کروز هوایی در مرحله آزمایش هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موشک های کروز هوایی در مرحله آزمایش هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید