مقام سابق آلمانی: ائتلاف بزرگ تا انتها امسال میلادی از هم می پاشد

به گزارش سبزوار امروز، نامزد صدراعظمی سابق حزب سوسیال دموکرات آلمان در سخنانی پیش بینی کرد که ائتلاف بزرگ در آلمان تا انتها امسال میلادی از بین برود.

مقام سابق آلمانی: ائتلاف بزرگ تا انتها امسال میلادی از هم می پاشد

به گزارش گروه بین الملل سبزوار امروز به نقل از ان تی وی آلمان، از زمان برگزاری انتخابات پارلمانی اروپا تردیدها درباره پیشبرد ائتلاف بزرگ در آلمان بیشتر شده است.

احزاب ائتلاف بزرگ در آلمان (احزاب متحد مسیحی و سوسیال دموکرات) در انتخابات پارلمانی اخیر در اروپا با ریزش آراء شدیدی روبرو شده و شکست تاریخی تلخی را تجربه کردند.

پیر اشتاین بروک، نامزد صدر اعظمی سابق آلمان از حزب سوسیال دموکرات بر این عقیده است که ائتلاف بزرگ در آلمان تا خاتمه امسال میلادی از بین می رود.

وی در این باره گفت که من اعتقاد دارم که ائتلاف بزرگ کریسمس را نخواهد دید.

ائتلاف بزرگ به ویژه بعد از انتخابات پارلمانی اخیر اروپا و شکست سخت احزاب دولتی در این انتخابات گویا در سراشیبی سقوط قرار گرفته است.

بعد از یک شکست تاریخی در انتخابات پارلمانی اروپا و یک مبارزات قدرتی تلخ در حزب سوسیال دموکرات چندی پیش آندره ناهلس، کناره گیری خود از ریاست حزب و فراکسیون حزب سوسیال دموکرات را بیان کرد.

دولت ائتلافی جدید در آلمان از همان شروع تشکیل، با چالش های فراوانی روبه رو بود و بعد از شکست مذاکرات ائتلاف موسوم به جامائیکا (حزب لیبرال دموکرات، اتحادیه احزاب متحد مسیحی و سبزها) و در نهایت پس از یک دوره طولانی مذاکرات مجدد برای تشکیل ائتلاف بزرگ روی کار آمد.

اما روند طولانی مذاکرات برای تشکیل دولت ائتلافی جدید در آلمان از همان ابتدا تأثیر بدی روی محبوبیت این دولت بین شهروندان گذاشته و اتفاقات و چالش های بعدی هم به تشدید اوضاع دامن زد، به طوری که چهارمین دوره صدراعظمی مرکل به کام او تلخ شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 مرداد 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 562

به "مقام سابق آلمانی: ائتلاف بزرگ تا انتها امسال میلادی از هم می پاشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام سابق آلمانی: ائتلاف بزرگ تا انتها امسال میلادی از هم می پاشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید